Karahan Online - Karahan Online Forum - Karahan indir  
Karahan online , karahan online hileleri , karahan online ipuçları , karahan online rehberleri, karahan online ile ilgili her türlü bilgi sitemizde...
Geri git   Karahan Online - Karahan Online Forum - Karahan indir > Oyunlar > Oyun Dünyası > Rakion Online

Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 02-09-2013, 01:49   #1
OxyGeN
 
OxyGeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Jul 2013
Nerden: Malatya
Mesajlar: 493
Rep Gücü: 114094
Rep Puanı: 11408866
Rep Derecesi : OxyGeN has a reputation beyond reputeOxyGeN has a reputation beyond reputeOxyGeN has a reputation beyond reputeOxyGeN has a reputation beyond reputeOxyGeN has a reputation beyond reputeOxyGeN has a reputation beyond reputeOxyGeN has a reputation beyond reputeOxyGeN has a reputation beyond reputeOxyGeN has a reputation beyond reputeOxyGeN has a reputation beyond reputeOxyGeN has a reputation beyond repute

REKLAM ALANI
Standart Rakion Oyun Kuralları&Ceza Sistemi

Karahanonline.org Güvencesiyle İtem Alış-Satışı Yapabilirsiniz. Paranızı İster Banka Hesabınıza Çekebilir, İsterseniz Site İçinde Kullanabilirsiniz. HEMEN SATIŞA BAŞLAMAK İÇİN TIKLAYIN!

RAKİON OYUN KURALLARI & CEZA SİSTEMİ

1. Hesap Satışı ve Eşya satışı

Rakion’da hesap ve eşya satışı kesinlikle yasaktır! Hesap satışı ve eşya satışı konusu ucu açık bir durumdur. Oyuncularımız hesaplarını satmıyor, arkadaşına veriyor ya da takas yaptım diyor. Bu da Rakion için yasaktır. Her hesap, ilk sahibine geri döndürülür! Lütfen hesap takası, satışı ve arkadaştan devir alma gibi yöntemlere girmeyiniz. Yatırdığınız JoyPara’ları kaybetmemek için kendi orijinal hesabınıza yatırım yapınız. Bu şekilde el değiştirmiş hesaplar, kayıtlardan kontrol edilerek ilk sahibine geri döndürülmektedir. Buradan hareketle kullanıcının kendi sahip olduğu karakterleri, hesabı direk satış, açık artırma ya da herhangi bir şekilde başka kullanıcıya satması, takas etmesi, bunu duyurması, alıcı araması, pazarlık yapması kesinlikle yasaktır.

Ceza:

Satış yapıldığının farklı platformlar ile Joygame Forumları’nda, kayıtlarda fark edildiğinde, hesapla ilgili 7 günlük kapatma işlemi gerçekleştirilecektir.
Eğer hesabın satışıyla ilgili itiraf kaydı, dekont, alışveriş ile ilgili kanıt sayılabilecek ekran görüntüleri yakalanırsa içerisindeki karakterler kaç seviye - rütbe olursa olsun, hesap SÜRESİZ KAPATILACAKTIR!
Ayrıca Rakion Dükkanı(Nakit Eşyalar)'nda satılan oyun içi eşyaların gerçek parayla satımı yasaktır. Tespiti yapıldığı anda, ilgili hesap kapatılacaktır. Bu eşyalara sadece JP ve RN sistemiyle sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde oyun içi eşya satımı da yasaktır. Tespit edildiği ve kanıtlarla ispatlandığı anda eşya satımı yapan ve alışveriş yapan hesaplar ilk seferinde 15 gün, ikinci seferinde SÜRESİZ KAPATILACAKTIR.

2. Hesap Güvenliği

Rakion sunucularında ki hesapların güvenliği, tamamen oyuncuların sorumluluğundadır. Bu konuda ihmal ve korunamamadan kaynaklanan herhangi bir hak kaybına uğranması durumunda, sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemekle birlikte, oluşabilecek hasarlar için hiçbir şekilde hesap yedeklemesi veya kurtarması yapılmayacaktır. Oyuncuların böyle bir talepte bulunma hakkı da bulunmamaktadır.


3. Küfürlü Konuşma

Oyuncular oyun içerisinde arkadaşlarına ve diğer oyunculara hitap şekline dikkat etmelidir. Kendisi ve arkadaşı için rahatsız edici olmayan söz ve davranışlar, o an oyundaki bir başka oyuncu için rahatsızlık verici olabilir. Ekran görüntüleriyle yapılan küfür şikayetlerinde ve Oyun Görevlileri ile Topluluk Yöneticilerinin tespitinde, küfrün derecesine bakılmaksızın uygulanacak cezalar ile galiz küfürlere uygulanacak cezalar farklılık gösterecektir. Buna göre;
1- Ağır küfürler, aile ile alakalı küçük düşürücü ve aşağılayıcı sözler söyleyen kişi ilk seferinde uyarılacaktır.
İkinci seferde ise 5 gün oyundan uzaklaştırma cezası verilecek ve oyun içerisindeki karakterinin %25 Altın’ı düşürülecektir.
Üçüncü seferde bu ceza 10 gün uzaklaştırma cezası verilecek ve oyun içerisindeki karakterinin %50 Altın’ı düşürülecektir.
Dördüncü sefer küfür edilmesi durumunda 15 gün uzaklaştırma cezası verilecek ve oyun içerisindeki karakterinin %75 Altın’ı düşürülecektir.
Beşinci sefer küfür edilmesi durumunda oyuncunun hesabı Rakion oyunundan SÜRESİZ UZAKLAŞTIRILACAKTIR.
2- Bir başkasına rahatsızlık verici davranışlar, alaycı konuşmalar, aslı olmayan dedikodular, argo konuşmalar ekran görüntüleriyle şikayet edildiğinde ve Oyun Görevlileri ile Topluluk Yöneticilerinin tespitinde ilk seferde uyarı verilecektir.
İkinci seferde ise 3gün oyundan uzaklaştırma cezası verilecek ve oyun içerisindeki karakterinin %25 Altın’ı düşürülecektir.
Üçüncü seferde bu ceza 5 gün uzaklaştırma cezası verilecek ve oyun içerisindeki karakterinin %25 Altın’ı düşürülecektir.
Dördüncü sefer küfür edilmesi durumunda 7 gün uzaklaştırma cezası verilecek ve oyun içerisindeki karakterinin %25 Altın’ı düşürülecektir.
Beşinci sefer küfür edilmesi durumunda 15 gün uzaklaştırma cezası verilecek ve oyun içerisindeki karakterinin %50 Altın’ı düşürülecektir.
Altıncı sefer küfür edilmesi durumunda 30 gün uzaklaştırma cezası verilecek ve oyun içerisindeki karakterinin %75 Altın’ı düşürülecektir.
Yedinci seferde oyuncunun hesabı Rakion oyunundan SÜRESİZ UZAKLAŞTIRILACAKTIR.


*Her 1 oyuncu için 2 farklı ceza tablosu olacaktır. Her küfür, niceliğine göre ayrı ayrı değerlendirilecek, cezaları da ona göre verilecektir. Önce 1. Sistemde 2 ceza almış oyuncu, 2. Sisteme göre küfür ettiğinde, 2. Sisteme göre ilk cezası ise uyarı alacaktır. Küfürlü konuşmaların 3 gün içerisinde bildirilmesi mecburidir! Daha önceki şikayetlere bakılmayacaktır. Lütfen şikayetinizi hemen bize bildirin, gecikmeyin.

*Oyuncuları tetiklercesine küfür ettirtmek ve bunun sonucunda ekran görüntüsünü alıp kişi hakkında ceza işlem talep eden azmettirici kişilere OG’lerimizi kandırmaya yönelik hareketten dolayı aynı cezai işlemlere tabi tutulacaktır. Ayrıca Oyun Görevlilerini kandırarak gerçek olmayan olaylar hakkında Oyun Görevlileri'nin iş yapmasını engelleme durumlarında, suçlu hesap yukarıdaki cezai işlemlere tabii tutulacaktır. Tüm bu cezaların şiddeti, Oyun Görevlileri'nin inisiyatifindedir.

Özel Durum:
Oyunla ilgili tüm şikayetler, küfürlü konuşma, hata bildirimi, rahatsız edici davranışlar ve benzeri her şikayet Son Destan Forumları’nda değil JOYGAME DESTEK SİSTEMİ’NDEN yapılacaktır! Aksi durumunda konular kilitlenecektir.
Joygame ve Rakion hakkında yapılacak suçlamalarda, kanıtların ve belgelerin gösterilmesi zorunludur. Suçlama iddiasında bulunan şahıslar bu iddialarını kanıtlamakla yükümlüdür. Aksi takdirde ilgili şahsın hesabı, Joygame Forumları Rakion Oyunu’ndan SÜRESİZ OLARAK UZAKLAŞTIRILACAKTIR!


*Oyun içerisinde oda isimlerinizin küfür, hakaret içerikli olması yasaktır. Bu gibi durumlarda yukarıdaki cezalar uygulanabilir. Şiddeti OG’lerin inisiyatifindedir.


"DİNİ, SİYASİ VE ETNİK KONULARLA İLGİLİ AŞAĞILAYICI VE KÜFÜRLÜ KONUŞMALARDA" AŞAĞIDAKİ CEZALAR UYGULANACAKTIR!

Birinci Kural ihlali durumunda, küfürden yakalandığı gün uyarı mesajı ile bilgilendirilir ve 15 gün süreyle oyunlardan uzaklaştırılır. Ayrıca oyun içinde kazanmış olduğu tüm Altınları %100 oranında düşürülür.

İkinci Kural ihlali durumunda, üyenin hesabı Joygame forumları, Rakion ve Wolfteam oyunları da dahil olmak üzere tamamen kapatılır ve Joygame oyun ve eğlence platformundan uzaklaştırılır.

''OYUN GÖREVLİSİ (OG), FORUM MODERATÖRÜ VE YÖNETİCİLERE KÜFÜR KULLANIMINDA'' AŞAĞIDAKİ CEZALAR UYGULANACAKTIR!

Birinci Kural ihlali durumunda, küfürden yakalandığı gün uyarı mesajı ile bilgilendirilir ve 15 gün süreyle Rakion oyunundan uzaklaştırılır. Ayrıca oyun içinde kazanmış olduğu tüm Altınlar %50 oranında düşürülür.

İkinci Kural ihlali durumunda, küfürden yakalandığı gün uyarı mesajı ile bilgilendirilir ve 30 gün süreyle Rakion oyunundan uzaklaştırılır. Ayrıca oyun içinde kazanmış olduğu tüm Altınları %75 oranında düşürülür.

Üçüncü Kural ihlali durumunda, üyenin hesabı Joygame forumları ve Rakion oyunu da dahil olmak üzere tamamen kapatılır ve Joygame oyun ve eğlence platformundan uzaklaştırılır.

"OYUN GÖREVLİSİ (OG, Joygame, Softnyx, Admin) BENZERİ İSİM DURUMUNDA" AŞAĞIDAKİ CEZALAR UYGULANACAKTIR!

Oyun Görevlisi benzeri isim alınması durumunda kullanıcının hesabı Joygame forumları ve Rakion oyunu da dahil olmak üzere tamamen kapatılır ve Joygame oyun, eğlence platformundan uzaklaştırılır.


"OYUN GÖREVLİSİ (OG), ADMİN ARKADAŞIM, SENİ UZAKLAŞTIRIRIM, OG ŞU AN YANIMDA" GİBİ VE BENZERİ KONUŞMA YAPANLAR İÇİN AŞAĞIDAKİ CEZALAR UYGULANACAKTIR!

Birinci Konuşma durumunda, yakalandığı gün uyarı mesajı ile forumlardan bildirilir ve 7 gün süreyle Rakion oyunundan uzaklaştırılır. Ayrıca Oyun içinde kazanmış olduğu tüm Altınlar %100 oranında düşürülür.

İkinci Konuşma durumunda, üyenin hesabı Joygame forumları ve Rakion oyunu da dahil olmak üzere tamamen kapatılır ve Joygame oyun ve eğlence platformundan uzaklaştırılır.

ÖNEMLİ NOT: Rakion Oyun Görevlisi (OG)' leri SHR şirketinin çalışanlarıdır. Hiç bir oyuncu ile yakınlıkları yoktur.

4. Oyunun Teknik Hataları Ve Hataların Kullanılması Sonucu Haksız Kazanç

Oyunun herhangi bir programcılık hatasını, teknik açığını vb. hiçbir kullanıcı lehinde kullanamaz. Bu kesinlikle yasaktır! Her kullanıcı bulduğu hataları OG’lere (Oyun Görevlisi) mümkün olan en kısa zamanda bildirmekle yükümlüdür. Bu ve benzeri teknik hatalardan, açıklardan faydalanarak oyun içinde avantaj sağlayan ve diğer oyuncuların düzenini bozan kişilerin ilgili hesabı/hesapları kapatma yaptırımına maruz kalır. Aynı ceza uygulaması, oyuncunun bulduğu veya bildiği hatayı oyun yöneticilerine bildirmemesi sonucunda da geçerli olacaktır.

Birinci Haksız kazanç durumunda, Karakterinden %50 Altın düşürülür. Oyuncu bilgilendirme mesajı ile ceza aldığına dair bilgilendirilir.
İkinci Haksız kazanç durumunda, Karakterinden %75 Altın düşürülür. Oyuncu bilgilendirme mesajı ile ceza aldığına dair bilgilendirilir.
Üçüncü Haksız kazanç durumunda, hesap kapatılır.
*Haksız kazanç kullanımına göre Oyun Görevlileri ilk cezalarda oyuncuyu Rakion oyun sunucularından uzaklaştırabilme haklarına da sahiptir!
*Haksız Kazanç denildiğinde, Harita Sömürüsü, Oyuncuların bir odada karşılıklı birbirlerini öldürerek eşya kazancı, Sürekli oda kurup çıkma ve benzeri durumlar için geçerlidir.

5. Oyun Teknolojisine Müdahale (Hile)

Yüklenmeler veya metodlar normal oyun akışını bozabilir veya aksatabilir. Oyun içerisinde kullanılmak üzere tasarlanmış yari otomatik (partikuler) veya tam otomatik skriptler, programlar vb. ve/veya oyun veritabanı veya dahili komutları ile işlem yapabilecek harici ve/veya entegre her yazılım, ip değiştirici programlar ve siteleri, Proxy programları ve siteleri kullanımı tamamen yasaktır!

Ceza:


Birinci Kullanımda, oyuncu 30 gün süreyle Rakion oyunundan uzaklaştırılır. Karakterinden %50 Altın düşürülür. Oyuncu bilgilendirme mesajı ile ceza aldığına dair bilgilendirilir.
İkinci Kullanımda, oyuncu 60 gün süreyle Rakion oyunundan uzaklaştırılır. Karakterinden %75 Altın düşürülür. Oyuncu bilgilendirme mesajı ile ceza aldığına dair bilgilendirilir.
Üçüncü Kullanımda hesap süresiz kapatılır.

6. Tehdit/Şantaj, illegal ve Reklam İçerikli Metin ve Özel Durumlar:

"Sanal Hayat" (Siber) ile "Gerçek Hayat" (Fiziksel) birbirinden farklı ve ayrıdır.
Bu bakımdan, oyun ile her şekilde ve her biçimde ilgisi olan/olabilecek konulardan dolayı gerçek hayata yönelik yapılabilecek her türlü tehdit, şantaj, illegal ve reklam içerikli metin/mesaj, toplumda infial yaratan güncel olaylar ve tartışmalar, yargıya intikal etmiş ve hala yargı sureci devam eden davalar, uygunsuz karakter ismi, uygunsuz anlam taşıyan kısaltmalardan oluşan karakter isimleri, uygunsuz klan isimleri (Kurucu/yöneticisi cezalandırılır.), mesaj ve/veya kullanıcı kontrolünde ve oyun içerisinde bulunan herhangi bir yer/değer/araç gereç, genel ahlaka aykırı bicimde doldurulamaz/yazılamaz ve/veya diğer oyunculara gönderilemez. Aksi takdirde ilgili hesaplar kapatma yaptırımına maruz kalır. Ayrıca karakter ismini kendisinden başkasının kullanma hakki olmayan insan (Atatürk gibi), olay ve/veya örgütlerin isimlerinin ve/veya faşist lider isimleri/unvanlarının yazı/mesaj/karakter ismi(nick) ve/veya kullanıcı kontrolünde bulunan herhangi bir alanda kullanılması kesinlikle yasaktır ve ilgili hesap kapatma yaptırımına maruz kalır. Örn: Herr Fuhrer, Hitler, Mussolini, SS, Nazi ve/veya teror orgutu isimleri vb.

Ceza:

7 gün Hesap kapatma ve isim yönetim tarafından değiştirilir.


3. PARTİ PROGRAMININ REKLAMI İLE PAYLAŞIM DURMUNDA AŞAĞIDAKİ CEZALAR UYGULANACAKTIR;

Oyuncuları kandırmaya yönelik herhangi bir nedenden dolayı reklam yapılması durumunda, hesabınız Wolfteam, Rakion ve diğer Joygame oyunları da dahil olmak üzere Joygame oyun&eğlence platformundan uzaklaştırılır.

ETKİNLİKLER

ETKİNLİKLER DÜZENLENİRKEN VEYA SONRASINDA, JOYGAME'IN BELİRLEDİĞİ İSİMLERLE ODA AÇMAK YASAKTIR. EĞER OG'LER KONTROLLER SIRASINDA BU ŞEKİLDE ODA İSMİ YAKALARLARSA, KURUCU 7 GÜN RAKİON’DAN UZAKLAŞTIRMA VE %50 ALTIN DÜŞÜRÜMÜ ALACAKTIR! ETKİNLİK SÜRESİNDE VEYA FARKLI ZAMANLARDA BU İSİMLE AÇILMIŞ TÜM ODALAR İÇİN AYNI CEZA UYGULANIR!

-Etkinlik odalarında Oyun Görevlisini (OG) meşgul edecek, etkinliğe olan hakimiyetini kaybettirecek hareketler, konuşmalar yapılamaz. OG bu gibi durumlarda etkinlik ile ilgilenmeyen oyuncuları odadan atabilir.

-Oyun Görevlilerinin odadan atılması yasaktır. Bu durumda oyuncu hakkında ceza işlemi Oyun Görevlileri’nin inisiyatifleri doğrultusunda uygulanabilir.

-Etkinlik odalarından OG atma durumunda odadaki tüm oyuncular 1'er hafta oyundan uzaklaştırma alacaklardır.

Lütfen dikkat! Joygame Oyun ve Eğlence Platformu’na kayıt olan her üye Rakion Ceza Sistemi’ni kabul ederek oyuna girer.
Ceza Sistemi anlık olarak güncellenebilir. Lütfen Sistemi gün aşırı kontrol ediniz.

OG İnisiyatifi

Oyun Görevlileri ve Joygame Yöneticileri, inisiyatif dahilinde, tüm bu kuralların haricinde oyuna müdahale ve uygulama hakkını saklı tutar. Tüm Rakion oyuncuları oyuna girişte bu başlıkta geçen kuralları kabul etmiş sayılır, bu kurallara göre oynar, ceza aldığında bu kurallara uyacağını beyan eder.
Gerekli durumlarda, suistimal tespit edilen her durumda, Oyun Görevlileri konuya uygun olarak ceza işlemi uygulayabilir. Bu gibi durumlarda Ceza Sistemi’ndeki maddelere uyulmasında bir zorunluluk yoktur


Ceza Sistemi’ne Ek: Ekran Görüntüleriyle küfür şikayeti başvurularında 3 gün sınırılaması vardır. Bu konudaki ekran görüntülerinin en geç 3 gün içerisinde JOYGAME DESTEK SİSTEMİ’ne bildirilmesi, aksi takdirde zaman aşımı uygulanarak dikkate alınmayacağı oyuncularımıza duyurulur.

Rakion Oyun Görevlileri;

Harbinger
Anivia
Glutton
Ravener
Shen
[URL="http://www.karahanonline.org/"]karahan online[/URL]
OxyGeN isimli üye çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
Reklamlar
REKLAM ALANI
Cevapla

Etiketler
kurallarıandceza, oyun, rakion, sistemi

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz
Powered by vBulletin Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.0
Gizlilik Politikası ve Şartlar - Privacy Policy And TermsSitemiz bir forum sitesi olduğu için üyelerimiz görüşlerini önceden onay olmadan anında yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir, karahanonline.org yoneticileri itina ile icerik kontrolleri yapmaktadir, yine de karahanonline.org`da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İLETİŞİME bildirebilirsiniz, gereği yapılacaktır.
English Explanation: Our users can give their opinions without getting any approval in our site, all the responsibilities which can rise from these articles belong to these users, the managers of karahanonline.org control the contents very carrefully, but if you find any item opposite to the rules CONTACT

Sitemizde karahan online oyunu ile ilgili her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Karahan online rehberleri, karahan online hileleri, karahan online resimleri, karahan online ekran görüntüleri, karahan online ipuçları, karahan online videoları, karahan online paylaşımları, karahan online fan çalışmalarını bulabilirsiniz.

karahan online