Karahan Online - Karahan Online Forum - Karahan indir

Karahan Online - Karahan Online Forum - Karahan indir (http://www.karahanonline.org/index.php)
-   Mars Online (http://www.karahanonline.org/mars-online/)
-   -   M.A.R.S hakkında (http://www.karahanonline.org/mars-online/64230-mars-hakkinda.html)

OxyGeN 04-09-2013 02:08

M.A.R.S hakkında
 
21. yüzyılin başlarında ,terörizm hareketleri artmaya devam ederken ,bir taraftan da kitle imha sılahları gelistiriliyordu. Politik faktörler ve ülke güvenliği nedenlerinden dolayı direkt askeri operasyonlar uygun olmadığından ,PMC ( Private Military Company) adi verilen özel askeri firmalar çok sayıdaki askeri operasyonu ülkeler ve ordular adına üstlenmeye başlamıştı. Bu şartlar altında, dünyadaki askeri güçler iki grup etrafında sekıllendi: ICF ve IMSA .

ICF (International Coalition Forces) yani Uluslararasi Koalisyon Güçleri’nin en temel görevi uluslararası terörizm faaliyetlerini engellemek ve barışı sağlamak, aynı zamanda PMC lerin tüm dünya üzerindeki hareketlerini denetlemektir. 2026 yılında yaşadığı genişlemeyle , küçük ve az gelişmiş ülkelerin de desteğini alarak gerçek manasıyla global ve kapsayıcı bir güç haline geldi.

IMSA(Bağımsız Askeri Güvenlik Ittifakı) ise, dunyanin en buyuk PMC firmasi olan ‘Raven Güvenlik Sistemleri Firması’ tarafından Pasifik ada ülkelerinin birleşimiyle kurulmuş olan bir askeri ittifaktır. Öte yandan Raven firması, IMSA perdesi altında, üretimi yasaklanmış silahların imalatının yanısıra illegal biyokimyasal deneyler de yapmaktadır.

2032 yılında IMSA’nın kimyasal deneyler yürüttüğü küçük Pasifik adalarından birinde çok büyük bir kaza meydana geldi. Ortaya çıkan kirlenme sebebiyle kilometrekarelerce alan yaşanmaz hale geldi ve sonrasında ICF, insani sebepleri öne sürerek olaya direkt olarak müdahele etti. ICF nin kendi işlerine karışmasından dolayı duruma karşı çıkan IMSA ile ICF arasında birkaç gün süren bir savaş çıktı.

Bu olay iki tarafin guclerini karsi karsiya getirdi ve uzun süreli bir anlaşmazlık süreci başlamış oldu ve de değişik bölgelerde pek çok yerel savaşı tetikledi.

Uluslararasi Koalisyon Güçleri : ICF (International Coalition Forces)

Bağımsız Askeri Güvenlik İttifakı : IMSA(Independent Military Security Alliance )


Powered by vBulletin Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.0