Karahan Online - Karahan Online Forum - Karahan indir  
Karahan online , karahan online hileleri , karahan online ipuçları , karahan online rehberleri, karahan online ile ilgili her türlü bilgi sitemizde...
Geri git   Karahan Online - Karahan Online Forum - Karahan indir > Oyunlar > Oyun Dünyası > Crime Craft

Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 31-08-2013, 03:10   #1
forevera7x
Banned
 
Üyelik Tarihi: May 2013
Mesajlar: 1.375
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 2540190
Rep Derecesi : forevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond repute

REKLAM ALANI
Lightbulb [Rehber] Crime Craft Çete Oluşturma ve Çete Bilgileri

Karahanonline.org Güvencesiyle İtem Alış-Satışı Yapabilirsiniz. Paranızı İster Banka Hesabınıza Çekebilir, İsterseniz Site İçinde Kullanabilirsiniz. HEMEN SATIŞA BAŞLAMAK İÇİN TIKLAYIN!

Nasıl bir çete üyesi olurum?

Mülteci Alıştırma Alanı'ndan ayrıldıktan sonra ve nihayet Sunrise Şehri'nde işlerin nasıl çalıştığını öğrendiğiniz zaman, bir çeteye katılma fikrini düşünebilirsiniz. Çeteler özellikle yeni oyunculara karşı oldukça yardımseverdir ve eski çete üyeleri; muhtemel soru ve sorunlarınız için mükemmel bir rehber ve bilgi kaynağı olabilirler.

Bir çeteye katılabilmek için, sizi çetesine davet etme yetkisi olan bir oyuncu bulmalısınız. Bazı çeteler yeni oyunculara karşı oldukça dost canlısıdır ve yalnızca konuşma penceresinden bir çete aradığınızı belirtmeniz ile birlikte sizi çetelerine davet edeceklerdir. Bazıları ise; sizi çetelerine almadan önce kendinizi ispat etmenizi isteyebilirler. Çete lideri; çeteye üye olabilmeniz için size bir çeteye katılma talebi gönderecektir. Size gelen bu talebi; isteğinize göre kabul edebilir, reddebilir veya üzerinde düşünmek üzere beklemeye alabilirsiniz. Bu talebi kabul ettiğinizde, resmi olarak bir çete üyesi olursunuz. Çete üyesi olduktan sonra; bulunduğunuz çetenin amblemi giysinizin üzerinde ve nickinizin yanında gözükecektir. Böylece diğer tüm oyuncular hangi çeteye mensup olduğunuzu görebilir.
Nasıl bir çete yaratabilirim?

Eğer bir çete üyesi olmak yerine, kendi çetenizi oluşturmak istiyorsanız, bunu da rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak belirli koşullara sahip olmanız gerekmektedir. Bir çete oluşturabilmek için; 25 level olduğunuzda Sunrise Şehri'nin herhangi bir bölgesinde bulunan Çete Yöneticisi'ne gitmeniz gerekmektedir.

Çete Yöneticisi kafasında turuncu bir yumruk simgesi ile gösterilmiştir.
Burada size özel bir isim ile çetenizi kurabilir ve çok sayıda amblemden herhangi bir tanesini seçerek çete simgenizi oluşturabilirsiniz. Çete yaratmak için üzerinizde 15,000 $ miktarında para bulunmalıdır. Bu para miktarının sadece çete liderinde olması yeterlidir. Çeteye davet edilen üyelerin üstlerinde para olması gibi bir zorunluluk yoktur.

Bir çete; üyeleri olmadan asla bir çete olamaz! Çete lideri şimdi bir çete yaratabilmek için Sunrise Şehri'ndeki 6 farklı üyeye çeteye katılım dilekçesi göndermelidir. Bu dilekçeyi göndermek için birden fazla yol bulunmaktadır.

Eğer çeteye davet edeceğiniz üye yanınızdaysa, mouse ile tıklayıp
"Davetiye Gönder" diyebilirsiniz yada uzakta olan bir oyuncuya davet gönderebilmek için sohbet kanalından herhangi bir yazı yazmasını istedikten sonra, sohbet kanalında nicki gözüken oyuncunun nickine sağ tıklayarak "Davetiye Gönder" diyebilirsiniz.

Ayrıca ''Arkadaş Listesi''nden de aynı oyuncuya çete talebi gönderebilirsiniz.

Başka bir alternatif olarak; Sunrise Şehri'ndeki herhangi bir posta kutusundan mail gönderme seçeneğini kullanarak da aynı işlemi yapabilirsiniz. 6 üyenin de imzasına sahip olduğunuzda, siz ve dilekçelerinizi onaylamış olan üyelerinizle birlikte çetenizi kurabilirsiniz!

Daha iyi anlaşılması için bu kısmı bir de resimli anlatım üzerinden göstereceğim:


1-
Öncelikle NPC'ye tıklayıp çete oluşturma penceresini açıyoruz.

Şekil 1
'deki kısma; çetemizle ilgili bir açıklama veya bir tanıtım yazıyoruz.

Şekil 2
'deki kısma; çetemize koymak istediğimiz ismi yazıyoruz.

Şekil 3
'deki kısma; çetemizde kullanmak istediğimiz logomuzu seçiyoruz.

Logo seçim bölümünden bir görüntü:2- ''Çete Oluştur''
butonuna bastığımızda karşımıza bir uyarı mesajı çıkıyor. ''Evet'' diyerek onaylıyoruz.
Oyuncuları yukarıda belirtilen farklı yollarla çetemize davet ediyoruz.
Çete daveti gönderdiğimiz oyuncunun ekranında bir mesaj beliriyor. Oyuncu, isteğine göre bu mesajı cevaplayabiliyor.

3- ''Katıl''
olarak onaylanan her çete daveti, çeteyi kuran kişiye mail olarak bildiriliyor. Ve çete kurmak isteyen kişi; onaylayan oyuncuları mail kutusunda görebiliyor.4-
6 oyuncunun da ''onay'' mailleri posta kutumuza geldiğinde, sistem bize otomatik olarak bir çete maili gönderiyor ve çetemiz başarıyla kuruluyor!Çete Seviyeleri

Sunrise Şehri'nde bulunan çeteler kendilerini geliştirerek seviye atlayabilirler. Crime Craft çete seviyelerinde 5 kademe vardır ve kazandığınız her yeni seviye sizlere, çetenizden daha düşük seviyede olan diğer çetelerin sahip olamadığı ek özellikler kazandıracaktır. Çete seviyenizi arttırmak için bazı koşulları yerine getirmek zorundasınız. Çeteniz seviye atlamaya hazır olduğunda, Çete Yöneticisi'ni ziyaret ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Çetenizi Seviye 2'ye yükseltmek için:

-Çetenin üye sayısı en az 10 olmalıdır.
-Çete lideri en az 30 level olmalıdır.
-Seviye atlama ücreti 50.000 $'dır.


Çetenizi Seviye 3'ye yükseltmek için:

-Çetenin üye sayısı en az 20 olmalıdır.
-Çete lideri en az 35 level olmalıdır.
-Seviye atlama ücreti 90.000 $'dır.


Çetenizi Seviye 4'ye yükseltmek için:

-Çetenin üye sayısı en az 30 olmalıdır.
-Çete lideri en az 40 level olmalıdır.
-Seviye atlama ücreti 250.000 $'dır.


Çetenizi Seviye 5'ye yükseltmek için:

-Çetenin üye sayısı en az 45 olmalıdır.
-Çete lideri en az 45 level olmalıdır.
-Seviye atlama ücreti 600.000 $'dır.

Ve en önemlisi çete seviyeniz arttığı sürece, daha fazla üye alımı yapabilme ayrıcalığını kazanacaksınız!


Seviyelerine Göre Çeteye Alınabilecek Maksimum Üye Sayısı:

Seviye 1 çete için:15 üyeye kadar alım yapılabilir.

Seviye 2 çete için:25 üyeye kadar alım yapılabilir.

Seviye 3 çete için: 35 üyeye kadar alım yapılabilir.

Seviye 4 çete için:45 üyeye kadar alım yapılabilir.

Seviye 5 çete için:60 üyeye kadar alım yapılabilir.

Çetem için nasıl bir Gang Hideout(Çete Sığınağı) alabilirim?


Çete sığınakları bir çete için oldukça önemlidir. Sığınaklar çetelere bir merkez sağlamalarının yanı sıra, çete ATM’leri, özel satıcılar ve çete üretimi pek çok faydaları bulunmaktadır.

Herhangi bir Lobby'deki Çete Sığınağı Satıcısı’ na giderek bir çete sığınağına sahip olabilirsiniz. Satıcı oyun içerisinde, başının üzerindeki sarı ev ikonu ile gösterilmektedir. Buradan çetenizin sığınak türünü seçebilirsiniz
. (Bu kısımda seçtiğiniz sığınak mesleği türü ile çeteniz için çeşitli malzeme üretimleri yapabilirsiniz.)
Bir çete sığınağı yaratmak için en az 2.seviye bir çeteye, en az 10 çete üyesine, en az 30 level olan bir lidere ve 250.000 $'a ihtiyacınız vardır. (Sığınak alma da problem yaşıyorsanız, Midtown'da bulunan Sığınak NPC'sini deneyiniz.)
Bir sığınak satın aldığınızda, sığınağınız otomatik olarak bulunduğunuz Lobby'de belirecektir. NPC Jens Pulver'a giderek, sığınağınıza ulaşabilirsiniz. Jens oyun içerisinde başının üzerindeki mavi ev ikonu ile gösterilmiştir.Yeni oluşturulmuş sığınağınıza girdiğinizde, bir masanın arkasında bir kadın göreceksiniz. Bu kadın sizin çete sekreterinizdir. O size, çetenizin bulunduğu seviyeye göre farklı hizmetler sunacak ve harcamalarınız konusunda sizi yönlendirecektir.Not:
Tüm yükseltmeleri almak, daha yüksek seviye çete leveli gerektirir. Bu yüzden, çetenizin levelini yükselterek daha fazla seçeneğe sahip olabilirsiniz!

Eğer çeteniz yeterince çalışır ve yeterli miktarda para kazanırsanız, çete sığınağınızda yapmak istediğiniz hemen hemen her şeyi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu bir telefon, ATM, NPC satıcıları, Müzayede Evi ve çok daha fazlasını içerir.


Çete Bankası

Çete Bankası;bir çete sığınağının en temel öğelerinden birisidir. 50.000 $'a satın alabileceğiniz Çete Bankası ile çete üyelerinizden bankaya bağış yapmasını sağlayabilir ve ihtiyaç duymadığınız eşyaları da satmak yerine bu bankada kolaylıkla saklayabilirsiniz. Başında yeşil bir kutu simgesi olan NPC, size çete bankası için gerekli açıklamaları yapacaktır.Müzayede Evi/Etkinlik Yöneticisi


Şimdi eğlence zamanı! Bir çete lideri olarak çeteniz için kulüp kiralayabilirsiniz.
Ve eğer yeterli miktarda paranız varsa, bunu yapmanızı kesinlikle öneririz!


Kiralama işlemini çete sekreterinizden gerçekleştirebilirsiniz. Kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra başında ''M'' türü bir harf bulunan NPC'ye giderek club için giriş izni konusunda görüşebilirsiniz.

İlk aşamada yani club yapılandırılmadan önce sadece siz giriş yapabilirsiniz. Club içerisinde gerekli alımları gerçekleştirdikten ve açılışı yaptıktan sonra diğer insanların da gelmesini sağlayabilirsiniz. Club içerisinde gerekli düzenlemeleri yapmak içinse; Club Manager'i (Çete Yöneticisi) kullanabilirsiniz. O size club için mobilyalar, VIP odası, aydınlatma vb. konularda yardımcı olacaktır.Çete Üretimi

Seçtiğiniz çete sığınağı türüne bağlı olarak, çete sığınağı sekreterinizden meslek türünüze göre alacağınız özel yetenekler ile eşsiz malzemeler üretebilirsiniz. Çete Üretim menüsü çete bankanızda yer almaktadır. Burada çete seviyenize göre oluşturabileceğiniz farklı malzeme paketlerini seçebilirsiniz.
Bir seferde yalnızca bir üretim planına başlayabilirsiniz ve bir üretim planı tamamlandığında yeni bir tanesine geçebilirsiniz. Her paket; üretimi zor olan nadir malzemeler içermektedir ve çeteye en az 50 malzeme verecektir.


Çete Yönetimi

Nasıl üye davet edilir?

Konuşma sırasında oyuncunun ismine sağ tıklayarak yada posta kutusuna gidip bir davet mesajı göndererek; bir oyuncuyu çetenize davet edebilirsiniz.

Çeteden nasıl üye kovulur?

Bir oyuncuyu çeteden çıkartabilmek için, çete lideri tarafından size yetki verilmiş olması ve premium yada deluxe hesabınız olması gerekmektedir.

Çeteden nasıl çıkılır?

Çete ara yüzüne giriş yaparak, ''Ayrıl'' butonu ile çetenizden ayrılabilirsiniz.

Yönetim penceresi nasıl kullanılır?

Ç
ete penceresinde bulunan ikinci ve üçüncü sekmeler, ünvan yaratmanıza ve ünvanlar için izin verilen durumları düzenlemenize olanak sağlar. İkinci sekme basit çete aksiyonları içindir. Örneğin; çeteden kovma, çeteye davet, güvenlik kanalına ulaşım gibi. Üçüncü sekme ise sizin; sığınak içerisinde belirli ünvanlara sahip çete üyelerinin neler yapabilecekleri konusunda karar vermenizi mümkün kılar.

Tarafımdan Derlenmiştir.
[URL="http://www.karahanonline.org/"]karahan online[/URL]
forevera7x isimli üye çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
Reklamlar
REKLAM ALANI
Cevapla

Etiketler
bilgileri, Çete, craft, crime, oluşturma, rehber, ve

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz
Powered by vBulletin Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.0
Gizlilik Politikası ve Şartlar - Privacy Policy And TermsSitemiz bir forum sitesi olduğu için üyelerimiz görüşlerini önceden onay olmadan anında yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir, karahanonline.org yoneticileri itina ile icerik kontrolleri yapmaktadir, yine de karahanonline.org`da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İLETİŞİME bildirebilirsiniz, gereği yapılacaktır.
English Explanation: Our users can give their opinions without getting any approval in our site, all the responsibilities which can rise from these articles belong to these users, the managers of karahanonline.org control the contents very carrefully, but if you find any item opposite to the rules CONTACT

Sitemizde karahan online oyunu ile ilgili her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Karahan online rehberleri, karahan online hileleri, karahan online resimleri, karahan online ekran görüntüleri, karahan online ipuçları, karahan online videoları, karahan online paylaşımları, karahan online fan çalışmalarını bulabilirsiniz.

karahan online