Karahan Online - Karahan Online Forum - Karahan indir  
Karahan online , karahan online hileleri , karahan online ipuçları , karahan online rehberleri, karahan online ile ilgili her türlü bilgi sitemizde...
Geri git   Karahan Online - Karahan Online Forum - Karahan indir > Oyunlar > Oyun Dünyası > Crime Craft

Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 31-08-2013, 03:09   #1
forevera7x
Banned
 
Üyelik Tarihi: May 2013
Mesajlar: 1.375
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 2540190
Rep Derecesi : forevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond repute

REKLAM ALANI
Lightbulb [Rehber] Crime Craft Meslekler

Karahanonline.org Güvencesiyle İtem Alış-Satışı Yapabilirsiniz. Paranızı İster Banka Hesabınıza Çekebilir, İsterseniz Site İçinde Kullanabilirsiniz. HEMEN SATIŞA BAŞLAMAK İÇİN TIKLAYIN!

Sunrise şehrinin size sunduğu eşsiz fırsatlardan bir diğeri de; meslek NPC’leridir. 6 level olup lobiye geçiş yapabilen her oyuncu kendisine bir meslek edinme hakkına da sahip olacaktır. Öğrendiğiniz mesleğinizi geliştirmek veya belirli bir seviyede tutmak tamamen sizin elinizdedir. Ne kadar yüksek seviye bir mesleğe sahip olursanız, oyun içerisinde o kadar büyük ölçüde aktif rol alabileceksiniz.

Sunrise şehrinde bulunan 4 farklı meslek eğitmeninden istediğinizi seçebilirsiniz. Meslek eğitmenleri her harita üzerinde turuncu bir çark simgesi ile gösterilirler ve bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz.

İstediğiniz herhangi bir meslek eğitmenine tıkladığınızda; öğrenmek istediğiniz meslek için ekranınızın sağ kısmında yer alan ‘’Öğren’’ butonuna basmanız yeterlidir. Bir mesleği öğrenmenin bedeli 1000 oyun içi nakit veya 1 altın bar ile ücretlendirilmiştir.
Bir mesleği öğrendiğiniz zaman sistem mesajı yoluyla bilgilendirileceksiniz.

Bir mesleği öğrendiğinizde karşınıza birçok reçete çıkacaktır. Ancak tüm reçeteleri öğrenmeye başlamadan önce öğrenmeniz gereken ilk reçete; bir diğer adıyla sizin en önemli reçeteniz; meslek arayıcısı reçetesidir.


Meslek Arayıcısı Üretmek


Bir mesleği öğrendiğinizde sizden ilk olarak o mesleğe ait bir arayıcı üretmeniz istenecektir. Bu arayıcı ile gireceğiniz karşılaşmalarda, mesleğiniz için gereken malzemeleri toplama şansına sahip olabileceksiniz. Çünkü her ürün; bir reçete yoluyla meydana gelir ve her bir reçetenin de kendine has istediği farklı malzemeler bulunur.

Meslek arayıcınızı üretebilmek için en üstte bulunan birinci reçeteyi 50 oyun içi nakit ödeyerek satın almalısınız. Bu reçete sizden ‘’10 adet kırık elektronik parça’’ isteyecektir.

10 adet Kırık Elektronik Parça satın almak üzere; klavyenizde bulunan ‘’Tab’’ tuşuna basarak karşınıza açılan menüler bölümünden 6.sekme olan küre simgesine tıklayarak haritanızı açıyorsunuz ve haritanız üzerinde sarı alışveriş sepeti ile gösterilmiş olan ‘’Genel Meslek Mağazası’’ adlı NPC’yi bularak yanına gidiyorsunuz. Bu NPC aynı zamanda aradığınız diğer malzemeler için de araştırmanız gereken önemli NPC’lerden birisidir.
NPC’ye tıkladığınızda karşınıza açılan pencereden Kırık Elektronik Parça’yı buluyor ve ‘’Satın Al’’ butonu ile satın alıyorsunuz.
Satın aldığınız malzeme otomatik olarak sırt çantanıza geliyor.Daha sonra klavyenizde bulunan ‘’Tab’’ tuşuna basarak açılan oyun menüleri bölümünden 3.sekmeyi yani ‘’İşçilik’’ simgesini seçiyorsunuz. Karşınıza reçetenizin olduğu bölüm açılıyor. Eğer gerekli malzemelere sahipseniz pencerenizin altında ‘’Oluştur’’ butonu açılıyor ve bu butona basarak ilk ürününüzü oluşturuyorsunuz.
Oluşturma süreci turuncu barın tamamen dolması ile tamamlanıyor. Üretim süreci ilerlerken durdurmak isterseniz ‘’Dur’’ tuşuna basmanız yeterlidir.Ürünü oluşturma işlemi başarıyla tamamlandığında, sohbet penceresinde bir sistem mesajı göreceksiniz.
Ve oluşturduğunuz ürün diğer tüm ürünler gibi otomatik olarak sırt çantanıza düşecektir.
İlk ürünü yani arayıcınızı oluşturduktan sonra tekrardan meslek NPC’nize giderek yeni reçeteler almaya ve gereken malzemeleri toplayarak üretmeye başlayabilirsiniz.
Bir reçeteyi satın aldığınızda ve gerekli malzemeleri topladığınızda, işçilik sekmesinde elinizdeki malzeme miktarına göre o üründen kaç adet üretebileceğiniz yeşil renkli bir rakam ile gösterilmektedir. Altta yer alan ‘’Oluştur’’ butonu bildiğiniz üzere ürünlerinizi oluşturmak için kullanacağınız butondur. ‘’Max Oluştur’’ butonu ise; elinizdeki malzeme miktarı kadar peş peşe ürün oluşturabilmek için kullanabileceğiniz bir butondur.
Turuncu renkli reçeteler; size en hızlı şekilde meslek leveli kazandıracak olan reçetelerdir ve %100 meslek seviyesi atlatma oranına sahiptirler.
Her meslek leveli kazandığınızda sohbet penceresinde bir sistem mesajı ile bilgilendirilirsiniz.Turuncu olan bir reçeteyi üretmeye devam ettikçe, bir süre sonra rengi sarıya dönecektir.

Sarı renkli reçeteler; size %50 oranında meslek seviyesi kazandırma şansına sahiptirler. Yani her bir sarı renkli reçete üretimi size kesin olarak meslek leveli kazandıracak diye bir kaide bulunmamaktadır.
Sarı renkli bir reçeteyi üretmeye devam ettikçe, bir süre sonra rengi beyaza dönecektir.

Beyaz renkli reçeteler; size %25 oranında meslek seviyesi kazandırma şansına sahiptirler. Yani her bir beyaz renkli reçete üretimi size kesin olarak meslek leveli kazandıracak diye bir kaide bulunmamaktadır.
Beyaz renkli bir reçeteyi üretmeye devam ettikçe, bir süre sonra rengi griye dönecektir.
Gri renkli reçeteler size meslek leveli kazandırmazlar. Bu aşamadan sonra bu reçeteleri üretmeye devam etmenize gerek yoktur.
Kırmızı renkli reçeteler ise; henüz meslek levelinizin belirtilen reçeteyi almak için uygun olmadığı anlamına gelir. Bu sebeple bu reçeteleri alabilmek için, diğer renklerdeki reçeteleri alarak meslek levelinizi arttırmalı ve gereken meslek seviyesine ulaşmalısınız.

Toplamda erişebileceğiniz en yüksek meslek leveli seviyesi 250’dir. Kaçıncı seviyede olduğunuzu yine ''Tab'' menüsünden ulaşabileceğiniz ''İşçilik'' bölümündeki ‘’İlerleme’’ sekmesinden takip edebilirsiniz.
Belirli meslek levellerine geldiğinizde meslek NPC'nize giderek, bağlı bulunduğunuz meslekte farklı uzmanlık alanlarına geçiş yapabilirsiniz. Farklı uzmanlık alanlarına geçiş yaptığınızda karşınıza yeni reçeteler açılacak ve 250 levele kadar reçeteleri üretmeye devam edeceksiniz.Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta; 200 level meslek seviyesine geldiğinizde, bağlı bulunduğunuz meslek NPC'sine giderek 200. seviye meslek uzmanlığını öğrenmeniz gerektiğidir. Aksi takdirde 200 levelde kullanabileceğiniz herhangi bir reçete göremezsiniz.

250 Level ve Sonrası

250 level olduğunuzda tüm reçeteleri, özellikle de mavi reçeteleri üretemediğinizi fark edeceksiniz. Mavi reçeteler oyundaki en iyi seviye reçetelerdir ve en pahalı olanları da yine bu reçetelerdir. Mavi reçete üretme aşamasına geçebilmek için; 250 level olduktan sonra meslek NPC'nizde yer alan tüm reçeteleri satın almak zorundasınız. Burada dikkat edilmesi gereken püf nokta; tüm reçeteleri üretmeniz gerekmediği, yalnızca satın almanızın yeterli olacağıdır.

Tüm reçeteleri satın aldığınızda klavyenizde bulunan
''Tab'' tuşuna basarak ulaşabileceğiniz oyun menüleri kısmında, en sağ tarafta ''Ekstra Beceri Satıcısı'' adında yeni bir sekme eklenecektir. Bu sekmeye tıkladığınızda karşınıza 10 saatte bir alabileceğiniz 50 level reçetelerin olduğu bir alan açılacaktır. Alt kısımda bulunan ''Araştırma'' butonu ile süresi dolmuş ve alım için hazır olan bir reçeteyi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Burada önemli olan nokta; açılacak olan reçetenin ne olacağını seçemezsiniz ve ne çıkacağı tamamen şansa bağlıdır. Reçetenizi aldıktan sonra gerekli malzemeleri hazırlayarak üretimini gerçekleştirebilirsiniz.
Meslek Çeşitleri

Sunrise şehrinde 4 meslek bulunmaktadır. Bu meslekler için görüşebileceğiniz eğitmenlerden her haritada 4 adet mevcuttur. Size uygun olduğunu düşündüğünüz herhangi bir mesleği seçebilir ve mesleğinizde kendinizi geliştirebilirsiniz.

Normal şartlarda bir oyuncu yalnızca bir meslek öğrenme hakkına sahiptir. İkinci bir meslek öğrenmek istiyorsanız; klavyenizde bulunan ‘’Tab’’ tuşuna bastığınızda karşınıza gelecek olan menü bölümlerinden Kara Borsa’yı seçerek
‘’Meslekler’’ ana kategorisi altındaki ‘’İkinci Meslek’’ bölümünden seçmek istediğiniz ikinci mesleğiniz için gereken ürünü altın bar ile satın alabilirsiniz.

Öğrenebileceğiniz meslekler;

*Terzi*

*Silah Uzmanı*

*Kimyager*

*Mühendis *

Olmak üzere 4 tanedir.

Her mesleğin kendine has özellikleri bulunmaktadır ve yaratabildikleri ürünler birbirlerinden farklıdır.


Terzi

Bu meslek , kendi giyim ihtiyacını ve başkalarının giyim ihtiyaçlarını karşılamak için birebirdir. Giysi ve kıyafetleri defans üzerine veya saldırı üzerine dizayn etme olasılığı sağlar. Yoğun saldırılar karşısında direnç gösterebilmek için giydiklerinize dikkat etmeniz gerekmektedir!

Silah Uzmanı

Savaşlarda herkesten bir adım önde olmak istiyorsanız bu meslek tam da size göre! Silah uzmanı, seviyesi ilerledikçe güçlü ve ek özellikli silahlar üretebilir. Bu özellikler 5 slotlu silah üretimine kadar çıkabilir. Ürettiğiniz her bir slotlu silaha özel kabzalar, modüller, susturucular ve nişangahlar takarak silahınızın düşmanlara vereceği hasarı arttırabilirsiniz.

Kimyager

Kimyager ilaç yapımında tam bir ustadır! Savaş anında uzun süre canlı ve zinde kalabilmeniz için gerekli ilaçları temin etmenize yardımcı olacaktır. Bu ilaçlar sizin hayatınızı kurtaracağı gibi takım arkadaşlarınıza da yardım eli uzatacaktır. Bu ilaçları normal bir oyuncu kolay kolay elde edemez , tek çaresi sizden onları satın almak olacaktır. Ama dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta ise; her ilacın “+” kazanç sağlamayacağı ve “-“ yönlerini de hiçe saymamanız gerektiğidir. Bu yüzden ilaç seçiminde oldukça dikkatli olmak durumundasınız.

Mühendis

Bu meslek, silahınızın özelliklerini büyük ölçüde arttırmaya yarayacaktır. Mühendisler, tüm silah türleri için eklenti ve cephane yaratma yeteneğine sahiptirler. Bu sebeple mühendislik; oldukça karlı bir meslektir. Gerek cephane gerekse de silah eklentileri oldukça nadir ve pahalı malzemelerdir. Bir mühendis olursanız tüm bunların sahibi olacaksınız ve cebiniz asla boş kalmayacak!

Malzeme Toplama Yöntemleri

Yüksek seviye ürünler yaratmak için bazı özel malzemelere ihtiyaç duyacaksınız. Bu materyalleri ise ''Malzeme kutusu'' olarak da adlandırılan kutularda bulabilirsiniz.

İlk olarak; bir meslek öğrenildikten hemen sonra ürettiğiniz ve sırt çantanızda bulunan “ST mk. 1” adlı cihazın üzerine gelerek ‘’Kuşan’’ sekmesi ile üzerinize giydiriyorsunuz.Bu cihaz; girilen PvE oyun modlarında kutu düşürme olasılığınızı arttırmaya yarayan küçük bir arayıcıdır. Bu cihaz üzerinizdeyken girdiğiniz PvE karşılaşmalarında oyun botlarını öldürdüğünüzde yere düşen kutular göreceksiniz. Bu kutuların üzerine geldiğinizde ekranınızın alt kısmında sarı bir yuvarlak halka çıkacaktır ve bu halka dolduğu zaman malzeme kutusunu başarıyla üzerinize almış olacaksınız.Ayrıca girdiğiniz depo karşılaşmalarında oyun botlarını öldürmeden de harita üzerinde takip edebileceğiniz soru işaretlerine gittiğinizde, aradığınız malzeme kutularını bulabilirsiniz. Topladığınız kutular; yine haritanızın sol kısmında bulunan bölümde görüntüleneceklerdir.
İkinci bir yol ise PvP ile kazanma yöntemidir. Bu yoldan gidecek olursanız; her oyun sonu sahip olduğunuz mesleğin malzemelerini rastgele kazanabileceksiniz.

PvP eğlenceli bir yoldur ama mesleğinizde geride kalmanıza yol açabilir. PvE ise oldukça zahmetli fakat kesin çözüm getiren bir yoldur. Kazandığınız malzemeler her oyun sonunda sistem penceresinde size gösterilecektir.
‘’Hepsini Al’’ butonuna basarak kutuları alabilirsiniz.
Malzeme kutusu satın alabileceğiniz bir diğer bölüm; Kara Borsa’da bulunan ‘’Meslekler’’ ve ‘’Malzemeler’’ kategorilerinden faydalanabilirsiniz.

Burada yer alan mesleğinize uygun ‘’Destek Paketleri’’ ile aradığınız seviye malzemelere kolaylıkla sahip olabilirsiniz.
Başka bir seçenek olarak sizleri Müzayede Evleri’ne yönlendirebilirim. Burada da aynı şekilde ihtiyacınız olan malzemeleri arayabilir ve satışta olanları alabilirsiniz.
Farklı bir yol olarak da; Sunrise şehri arka sokaklarında bulunan ve haritanızda sarı madeni para simgesi ile de gösterilmiş olan Para Yöneticisi isimli NPC’ye giderek arayabilirsiniz.
Bu NPC’de yer alan ‘’Malzeme Paketleri’’ sekmesi; aradığınız malzemeleri bulabileceğiniz paketleri satmaktadır. Yalnızca ‘’Bronz Para’’ ile satın alabileceğiniz bu ürünler için, günlük görevlerinizi tamamlamalı ve ‘’Bronz Para’’ biriktirmelisiniz.

Her malzemenin üzerinde kaçıncı seviye ürün olduğuna dair bir bilgi verilmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda ihtiyacınız olan ürünleri rahatlıkla bulabilirsiniz.
Seviye 1 ürünlerden bir örnek;Seviye 2 ürünlerden bir örnek;Seviye 3 ürünlerden bir örnek;Seviye 4 ürünlerden bir örnek;Seviye 5 ürünlerden bir örnek;Ayrıca mesleğinizin ilk aşamasında bazı malzemeleri yukarıda da belirttiğim üzere, haritanızda ‘’Genel Meslek Mağazası’’ ve ‘’Çöpçü’’ isimleri ve sarı alışveriş sepeti simgeleriyle de gösterilen mağazalara giderek de arayabilirsiniz.Öğrenmiş olduğunuz mesleğinizde aradığınız bazı nadir ürünleri bu NPC’lerde bulma şansınız oldukça yüksektir.Meslek Bırakma/Değiştirme

Bir mesleği satın aldıktan sonra değiştirmek isterseniz, klavyenizde bulunan ''Tab'' tuşuna basarak açılan menülerden 3. sekmeyi yani ''İşçilik'' sekmesini seçmeli ve ''İlerleme'' bölümünde bulunan ''Öğrenilmemiş'' butonuna tıklamalısınız. Bu sayede öğrendiğiniz mesleği unutacak ve başka bir meslek NPC'sinden yeni bir tane alabileceksiniz.Meslek geliştirmek veya yükseltmek bir zorunluluk değildir. Ancak oyun içi para kazanmanız konusunda size yüksek oranda fayda sağlayacaktır ve bu ayrıcalığı sonuna kadar kullanmanızı tavsiye ederim.

Tarafımdan Derlenmiştir.
[URL="http://www.karahanonline.org/"]karahan online[/URL]
forevera7x isimli üye çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
Reklamlar
REKLAM ALANI
Cevapla

Etiketler
craft, crime, meslekler, rehber

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz
Powered by vBulletin Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.0
Gizlilik Politikası ve Şartlar - Privacy Policy And TermsSitemiz bir forum sitesi olduğu için üyelerimiz görüşlerini önceden onay olmadan anında yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir, karahanonline.org yoneticileri itina ile icerik kontrolleri yapmaktadir, yine de karahanonline.org`da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İLETİŞİME bildirebilirsiniz, gereği yapılacaktır.
English Explanation: Our users can give their opinions without getting any approval in our site, all the responsibilities which can rise from these articles belong to these users, the managers of karahanonline.org control the contents very carrefully, but if you find any item opposite to the rules CONTACT

Sitemizde karahan online oyunu ile ilgili her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Karahan online rehberleri, karahan online hileleri, karahan online resimleri, karahan online ekran görüntüleri, karahan online ipuçları, karahan online videoları, karahan online paylaşımları, karahan online fan çalışmalarını bulabilirsiniz.

karahan online