Karahan Online - Karahan Online Forum - Karahan indir  
Karahan online , karahan online hileleri , karahan online ipuçları , karahan online rehberleri, karahan online ile ilgili her türlü bilgi sitemizde...
Geri git   Karahan Online - Karahan Online Forum - Karahan indir > Oyunlar > Oyun Dünyası > Crime Craft

Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 31-08-2013, 03:02   #1
forevera7x
Banned
 
Üyelik Tarihi: May 2013
Mesajlar: 1.375
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 2540190
Rep Derecesi : forevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond repute

REKLAM ALANI
Lightbulb [Rehber] Crime Craft Harita Kullanım

Karahanonline.org Güvencesiyle İtem Alış-Satışı Yapabilirsiniz. Paranızı İster Banka Hesabınıza Çekebilir, İsterseniz Site İçinde Kullanabilirsiniz. HEMEN SATIŞA BAŞLAMAK İÇİN TIKLAYIN!

Harita kullanımı oyun içerisinde sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Harita sekmesine iki yoldan ulaşabilirsiniz:

1-
Hızlı erişim için; klavyenizde bulunan ‘’M’’ tuşuna basarak, mini haritayı açabilir ve önemli noktaları, NPC’leri buradan takip edebilirsiniz.

2-
Tam erişim için; klavyenizde bulunan ‘’Tab’’ tuşuna basarak açılan menü sekmesinden harita bölümüne gelerek daha büyük bir harita açabilir ve önemli noktaları, NPC’leri buradan takip edebilirsiniz.

‘’Tab’’
tuşuna basarak açtığınız bölümde, 2 farklı harita ile karşılaşacaksınız. Bunlardan birincisi; Yerel Harita, ikincisi ise; Genel Harita’ dır.

Yerel Harita


Yerel haritalar; içinde bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Bu haritalar; Downtown, Midtown ve Oceanside olmak üzere üç ayrı şekilde belirtilmektedir.


Yerel haritalar üzerinde, oyun içinde daha hızlı hareket edebilmeniz için, aradığınız noktalara veya NPC’lere kolaylıkla ulaşabileceğiniz bazı simgeler bulunmaktadır.Haritadaki Simgelere Genel Bakış


Çete Kurma NPC’si:
Harita üzerinde turuncu bir yumruk simgesi ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Çete kurma NPC'sine 25 level bir karakter ve 15k para ile giderek çetenizi kurabilirsiniz.

Sığınak NPC’si:
Harita üzerinde sarı bir ev simgesi ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Sığınak NPC'si size kurmuş olduğunuz çeteniz için bir çete sığınağı satın almanızı sağlar.

Posta kutuları(Mail):
Harita üzerinde yeşil bir zarf simgesi ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Mail kutuları müzayede evinden satın aldığınız ürünleri teslim alabileceğiniz, gelen arkadaşlık tekliflerini kabul edebileceğiniz, ticaret amaçlı ürün alıp gönderebileceğiniz veya diğer oyunculara mail atabileceğiniz NPC'lerdir.

Telefon Kulübeleri(Payphone):
Harita üzerinde beyaz bir ahize simgesi ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Telefon kulübeleri günlük görevlerinizi ve oyun içi birçok özel görevi alabileceğiniz ve tamamlayabileceğiniz şehirdeki en önemli NPC'lerden birisidir.
Gazete kutuları(Newspaper Box):
Harita üzerinde mavi bir kâğıt simgesi ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu NPC'de turnuva sonucunda kazananların isimlerini okuyabilirsiniz.

En Çok Arananlar Listesi(Most Wanted):
Harita üzerinde 1-2-3 rakamları ile belirtilmiş olan mavi bir basamak ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Burada bulunan genel ve aylık sıralamalarda; PVP maçlarında en çok skor yapan oyuncuların isimlerini görebileceğiniz bir NPC'dir.

ATM’ler:
Harita üzerinde yeşil bir kasa simgesi ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. ATM'ler ürünlerinizi saklayabileceğiniz, etkinlik hediyelerinizi alabileceğiniz özel NPC'lerdir.

Belediye Satıcısı:
Harita üzerinde mavi bir M rozeti ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu NPC'de Sunrise şehrinin genel tarihi ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şöhret Merdiveni:
Harita üzerinde turuncu bir R harfi ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Şöhret sıralaması; aylık ve genel sıralamalardan oluşur ve şehirdeki en ünlü oyuncuları görmenize olanak sağlar.

Savaş Girişleri:
Harita üzerinde turuncu bir kurukafa ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu NPC'lerden arkadaşlarınızla birlikte farklı savaş modlarına giriş yapabilirsiniz.

Savaş Girişleri:
Harita üzerinde turuncu bir nişan ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu NPC'lerden arkadaşlarınızla birlikte farklı savaş modlarına giriş yapabilirsiniz.
Mağaza:
Harita üzerinde sarı bir alışveriş sepeti ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Giysiler, silahlar, cephaneler, güçlendiriciler gibi ihtiyacınız olan pek çok ürünü bu alanlardan satın alabilirsiniz.

Görev NPC’leri:
Harita üzerinde beyaz bir ünlem işareti ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu NPC'lerde bulunan görevleri alarak yerine getirebilir ve farklı ödüllere, silahlara, ünvanlara sahip olabilirsiniz.

Meslek NPC’leri:
Harita üzerinde birbirine geçmiş iki turuncu çark simgesi ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu NPC'lerden istediğiniz herhangi bir tanesine giderek (Mühendis, Terzi, Kimyager, Silah Uzmanı) seçebilir ve mesleğinizde kendinizi geliştirebilirsiniz.

Müzayede Evi:
Harita üzerinde sarı çekiç simgesi ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Müzayede evleri; aradığınız ürünleri bulmada size büyük kolaylıklar sağlayacak alanlardır.

Metrolar:
Harita üzerinde mavi metro simgesi ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu NPC'leri şehirler arası seyahat etmek amacıyla kullanabilirsiniz.

Dönüştürme Operatörü:
Harita üzerinde turuncu bir palyaço simgesi ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bleedout bölümlerini tamamlayarak elde edebileceğiniz, müzayede evlerinden satın alabileceğiniz veya Kara Borsa'da bulabileceğiniz iskambil kağıtları ile farklı kombinasyonlar yaparak özel ve güçlü karakterler yaratabilirsiniz.

Para Yöneticisi:
Harita üzerinde turuncu madeni para simgesi ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu NPC'den turnuvalarda kazandığınız altın, gümüş ve günlük görevlerden kazandığınız bronz paraları farklı ürünlerle takas edebilirsiniz.
Özel Çete Savaşı Yöneticisi:
Harita üzerinde etrafında yapraklar bulunan turuncu bir yumruk simgesi ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Çetenizin yeterince sağlam olduğunu düşünüyorsanız, diğer çetelere meydan okuyarak çete savaşı teklifi göndermek için bu alanı kullanabilirsiniz.

Turnuva Yöneticisi:
Harita üzerinde etrafında yapraklar bulunan turuncu bir T simgesi ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu NPC'de günlük ve haftalık turnuva bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kısa yol olarak klavyenizde bulunan ''T'' tuşuna basarak da aynı bölüme giriş yapabilirsiniz.

Çete Sığınağı:
Harita üzerinde koyu mavi bir ev simgesi ile gösterilmiştir. Bu sayede onları kolaylıkla bulabilirsiniz. Çeteniz için bir sığınak aldığınızda, sığınağınıza giriş için bu NPC'yi kullanabilirsiniz.
Genel Harita


Bu kısımda; bölge savaşlarına katılan çetelerin, ellerinde bulundurdukları bölgeleri görebilirsiniz.

Ele geçirilmiş herhangi bir bölgeye tıkladığınızda, bölge hakkında daha detaylı bilgiye, bölgenin sahibi olan çetenin ismine, bölgenin özellikleri gibi farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Haritalar Arası Geçiş


Bulunduğunuz bir haritadan diğerine geçiş yapabilmek için; haritanızda mavi bir araç simgesi ile de gösterilmiş olan metroları kullanabilirsiniz.

Örneğin; Midtown’a geçmek için haritanızda ‘’To Midtown’’ yazan kısımdaki metroya gitmeli,
Downtown’a geçmek için haritanızda ‘’To Downtown’’ yazan kısımdaki metroya gitmeli,
Oceanside’ ya geçmek için haritanızda ‘’To Oceanside’’ yazan kısımdaki metroya gitmelisiniz.


Bulunduğunuz haritanın ismi; harita içeriğinin sol kısmında yazacaktır. (Şekil 1)
Aynı zamanda mahallelerin ismi de yine harita içeriğinde belirtilmektedir. (Şekil 2)
Harita Üzerindeki Sekmeler

Şekil 1:
Haritaya yakınlaşmanızı sağlar.

Şekil 2:
Haritadan uzaklaşmanızı sağlar.

Şekil 3:
Haritada bulunduğunuz konumu gösterir.

Şekil 4:
Haritada görmek istemediğiniz simgeleri kaldırmanıza olanak verir.

Şekil 5:
Görev ipuçlarını gösterir.

Şekil 6:
Küçük haritayı açar.

Sunrise şehri haritalarını kullanmak; oyun esnasında sizlere büyük avantajlar sağlayarak, aradığınız herhangi bir NPC'yi bulmanız yada belirli bir noktaya daha çabuk gidebilmeniz konusunda oldukça yardımcı olacaktır.

Tarafımdan Derlenmiştir.
[URL="http://www.karahanonline.org/"]karahan online[/URL]
forevera7x isimli üye çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
Reklamlar
REKLAM ALANI
Cevapla

Etiketler
craft, crime, harita, kullanım, rehber

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz
Powered by vBulletin Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.0
Gizlilik Politikası ve Şartlar - Privacy Policy And TermsSitemiz bir forum sitesi olduğu için üyelerimiz görüşlerini önceden onay olmadan anında yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir, karahanonline.org yoneticileri itina ile icerik kontrolleri yapmaktadir, yine de karahanonline.org`da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İLETİŞİME bildirebilirsiniz, gereği yapılacaktır.
English Explanation: Our users can give their opinions without getting any approval in our site, all the responsibilities which can rise from these articles belong to these users, the managers of karahanonline.org control the contents very carrefully, but if you find any item opposite to the rules CONTACT

Sitemizde karahan online oyunu ile ilgili her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Karahan online rehberleri, karahan online hileleri, karahan online resimleri, karahan online ekran görüntüleri, karahan online ipuçları, karahan online videoları, karahan online paylaşımları, karahan online fan çalışmalarını bulabilirsiniz.

karahan online