Karahan Online - Karahan Online Forum - Karahan indir  
Karahan online , karahan online hileleri , karahan online ipuçları , karahan online rehberleri, karahan online ile ilgili her türlü bilgi sitemizde...
Geri git   Karahan Online - Karahan Online Forum - Karahan indir > Oyunlar > Oyun Dünyası > Crime Craft

Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 31-08-2013, 03:02   #1
forevera7x
Banned
 
Üyelik Tarihi: May 2013
Mesajlar: 1.375
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 2540190
Rep Derecesi : forevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond reputeforevera7x has a reputation beyond repute

REKLAM ALANI
Lightbulb [Rehber] Crime Craft Müzayede Evi

Karahanonline.org Güvencesiyle İtem Alış-Satışı Yapabilirsiniz. Paranızı İster Banka Hesabınıza Çekebilir, İsterseniz Site İçinde Kullanabilirsiniz. HEMEN SATIŞA BAŞLAMAK İÇİN TIKLAYIN!


Sunrise şehri arka sokaklarında bulunan müzayede evlerinde ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz. Oyuncular bu NPC’ler üzerinden ellerinde bulunan ürünleri satabilir veya başka oyunculardan yeni bir ürün satın almak üzere teklif verebilirler. Müzayede evlerine erişim için; haritanızda sarı çekiç simgesi şeklinde gösterilen NPC’ye gitmeniz gerekmektedir.

Burada aradığınız ürünlerle ilgili arama yapabilirsiniz. Arama yapmak için sol alt kısımda bulunan ‘’Gelişmiş Arama’’ butonuna tıklayarak aradığınız özellikleri belirtebilir ve bu sayede aramanızı kolaylaştırabilirsiniz.
Müzayededen Ürün Satın Alma

Ürünleri satın alabilmek için iki yol bulunmaktadır:

1. Doğrudan Satın Alma Yöntemi
2. Teklif Verme Yöntemi

Dilerseniz maddeler halinde bu yöntemlerin kullanım şeklini incelemeye başlayalım.

Doğrudan Satın Alma Yöntemi


Eğer satın almak istediğiniz ürün için bir ‘’Satın Al’’ fiyatı belirlendiyse ve siz de aradığınız ürüne beklemeden sahip olmak istiyorsanız, bu özelliği kullanabilirsiniz. Müzayede evinde aradığınız ürünü bulduğunuzda, eğer ürünün sahibi olan kişi de bir ‘’Satın Al’’ fiyatı belirlediyse, ekranınızın sağında ‘’Satın Al’’ butonunu görebilirsiniz. Bu butona bastığınızda satın alma işleminiz gerçekleşecektir.
Burada önemli olan bir püf nokta; satın aldığınız ürünlerin sırt çantanıza değil, mail kutunuza gidecek olmasıdır.

Bu sebeple satın alımı gerçekleştirdikten sonra, Sunrise şehrinde bulunan herhangi bir haritadaki mail kutunuza gidebilir ve ürününüzü mail kutunuzdan ‘’Hepsini Al’’ butonu ile alabilirsiniz.
Bu butonu kullandıktan sonra satın aldığınız ürün sırt çantanıza düşecek ve ‘’Kuşan’’ seçeneğine basarak karakteriniz üzerinde kullanmaya başlayabileceksiniz.


Teklif Verme Yöntemi


Eğer ürünü hemen satın almak istemiyorsanız müzayede evinde teklif verebilmeniz için farklı bir seçenek mevcuttur.
Aradığınız ürünün üzerine geldiğinizde bir
‘’Başlangıç Fiyatı’’ göreceksiniz, bu fiyat ürünün açılış fiyatıdır ve bundan sonraki her teklif bu ücretin üzerinden arttırılarak yapılır.

Bir ürüne teklif vermek için müzayede evinde bulunan
‘’Teklif Ver’’ seç
eneğini kullanabilirsiniz. Vereceğiniz teklifi kendiniz manuel olarak yazabilir veya sadece ‘’Teklif Ver’’ seçeneğine basarak satıcının belirlemiş olduğu minimum teklif ücreti üzerinden teklifinizi verebilirsiniz. Teklif verdiğiniz zaman isminiz son teklif veren kişi olarak ürünü satan kişinin müzayede evinde gözükecektir.
Burada birkaç önemli noktaya dikkat çekmek istiyorum:


-Eğer teklif verdiğiniz süre içerisinde ürünün sahibi olan satıcı müzayedeyi iptal ederse, ödediğiniz teklif ücreti size mail yoluyla geri dönecektir. Bu durumda tekrardan Sunrise şehrindeki herhangi bir mail kutusuna giderek ödediğiniz teklif ücretini geri alabilirsiniz.

-Eğer sizin verdiğiniz tekliften sonra başka bir oyuncu gelerek sizin verdiğiniz teklifinizden daha yüksek bir teklifte bulunursa, sizin vermiş olduğunuz eski ve düşük teklif iptal olacaktır ve otomatik olarak müzayededen düşecektir. Düşen eski teklif ücretinin iadesi de yine aynı şekilde posta kutunuza gelecektir.


-Eğer teklif verdikten sonra aynı ürünü hemen satın almaya karar verirseniz, müzayede evinde bulunan ‘’Satın Al’’ butonu ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumda daha önceden verdiğiniz eski teklif ücreti size mail yoluyla geri dönecek ve ürün için cebinizden sadece ‘’Satın Al’’ ücreti çıkacaktır.

Her teklifin belli bir süresi vardır. Bu süre ürünün belirlediği bir zaman dilimindedir. Örneğin; 12 saat, 24 saat gibi. Satıcının belirlediği bu zaman dilimi sonunda satılan ürün; en yüksek teklifi kim verdiyse onun mail kutusuna gönderilecektir.

Dilerseniz bu kısımda müzayede yer alan bazı kelimelerin ne anlama geldiğine bakalım.

MİKTAR: Satılan üründen kaç adet bulunduğunu gösterir.

EŞYA ADI: Satılan ürünün ismini gösterir.

LVL: Satılan ürünün hangi leveller için uygun olduğunu ya da kaçıncı seviye bir ürün olduğunu gösterir.

SATICI: Ürünü satan oyuncunun ismini gösterir.

ÜCRET: Satılan ürün için minimum ücreti gösterir ve teklifler bu minimum ücretin üzerinden arttırılarak yapılır.

SATIN AL: Ürüne beklemeden sahip olmak istiyorsanız, bu kısımda ödemeniz gereken ‘’Satın Al’’ ücreti gösterilir.

ZAMAN: Ürünün müzayede de kalan süresini gösterir. Buradaki ‘’H’’ harfi ‘’Hour’’ yani SAAT, ‘’M’’ harfi ‘’Minute’’ yani DAKİKA anlamına gelmektedir.

Vermiş olduğunuz teklifleri müzayede evinde bulunan ‘’Tekliflerim’’ sekmesinden takip edebilirsiniz.

Eğer bir ürün için verdiğiniz teklif aşıldıysa, yine aynı sekmede
kırmızı bir yazı ile belirtilecektir. Bu yazıyı gördüğünüzde posta kutunuzu kontrol edebilir ve aşılmış olan eski teklif ücretinizin iadesini alabilirsiniz. Veya yeniden teklif vererek aynı ürün için açık arttırmaya katılmaya devam edebilirsiniz.

Müzayede Evinde Ürün Satma

Müzayede evini kullanarak ürettiğiniz veya elinizde bulunan ürünlerin satışını yapabilirsiniz.

Bunun için
‘’Müzayedem’’ sekmesine gelerek satışa koymak istediğiniz ürünü sol üstteki bölüme sürüklemelisiniz. Daha sonra satacağınız ürün için bir başlangıç fiyatı, minimum teklif, satın al fiyatı ve süre oluşturarak ürününüzün satışa koyulma aşamasını tamamlayabilirsiniz.


Satışa Hazırlama Aşamaları


- Öncelikle satışa koymak istediğiniz ürünü sırt çantanızdan seçerek sol üst kısımda bulunan kutucuğa sürüklüyor ve bırakıyorsunuz.
- 6H,12H,24H,48H (H=Saat) olmak üzere 4 farklı zaman seçeneğinden birisini seçebilirsiniz. Bu zaman seçenekleri ürününüzün müzayede de kalma süresini belirleyecektir.

- Ürününüz için bir ''Başlangıç ücreti'' belirliyorsunuz. Daha sonra teklif vermek isteyen oyuncular için ayrı bir ‘’Min Teklif’’ ücreti belirliyorsunuz. Bu bölümdeki minimum teklif konusuna dikkat etmelisiniz çünkü satışa koyduğunuz ürününüz için verilecek her teklif bu bölüme bağlı olarak ilerleyecektir. Örneğin; minimum teklifi 50 yaparsanız, satışa koyduğunuz ürününüz için teklif vermek isteyen oyuncular en az 50 yeşil para ödemek zorunda kalacaklardır. Dilerseniz ürününüzün çabuk satılması için bir de ‘’Satın Alm
a Ücreti’’ belirleyebilirsiniz.

- Alt kısımda yer alan ‘’Mevduat’’ bölümü ise, ürünü satışa çıkardığınızda müzayedenin sizden alacağı ücreti göstermektedir.


- Eğer ürünü ne kadara satışa koyacağınız konusunda emin değilseniz, geçmiş dönemdeki istatistiklerden faydalanabilirsiniz. Bunun için ekranın sol altında bulunan ‘’İstatistikler’’ butonuna tıklamanız yeterlidir. Bu işlem sizden 100 $ oyun içi nakit çekecektir.


- Karşınıza açılan pencerede ürünün geçmiş dönemlerdeki satışı ile ilgili çeşitli analizler bulabilir ve bu bilgiler doğrultusunda bir ücret belirleyebilirsiniz.
- Tüm satışa çıkarma hazırlıklarını tamamladıktan sonra ‘’Postala’’ butonuna basarak ürününüzü satışa çıkarabilirsiniz.
- Satışa koyduğunuz bir ürünü satmaktan vazgeçerseniz yine aynı bölümde yer alan ‘’İptal’’ butonuna basarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
- Müzayedeye koyduğunuz ürünler için teklif veren oyuncuların isimlerini bu bölümde görebilirsiniz.
Müzayede evinde aradığınız her ürünü bulabilirsiniz. Bu yüzden bu NPC’ yi sık sık kontrol etmeniz size büyük fayda sağlayacaktır.

Ayrıca Sohbet kanalında bulunan
‘’Ticaret’’ sekmesini kullanarak da pembe yazı ile yazılan alandan satılan ürünleri takip edebilir veya kendi ürününüzün reklamını yaparak müşterilerinizi arayabilirsiniz.
Oyun terimi olarak da geçen WTS (Want to Sell); ‘’Satmak istiyorum’’ anlamına gelmektedir. Diğer bir terim olan WTB (Want to Buy) ise; ‘’Satın almak istiyorum’’ anlamına gelir.

Satmak istediğiniz ürünlerinize sağ tıklayarak ''Sohbete Yolla’’ seçeneği ile de sohbet kanalında gösterebilirsiniz. Ve oyuncular sohbet kanalına yolladığınız ürüne sol tıkladıklarında açılır pencerede ürünün özelliklerini görebilirler.


Tarafımdan Derlenmiştir.
[URL="http://www.karahanonline.org/"]karahan online[/URL]
forevera7x isimli üye çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
Reklamlar
REKLAM ALANI
Cevapla

Etiketler
craft, crime, evi, müzayede, rehber

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz
Powered by vBulletin Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.0
Gizlilik Politikası ve Şartlar - Privacy Policy And TermsSitemiz bir forum sitesi olduğu için üyelerimiz görüşlerini önceden onay olmadan anında yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir, karahanonline.org yoneticileri itina ile icerik kontrolleri yapmaktadir, yine de karahanonline.org`da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İLETİŞİME bildirebilirsiniz, gereği yapılacaktır.
English Explanation: Our users can give their opinions without getting any approval in our site, all the responsibilities which can rise from these articles belong to these users, the managers of karahanonline.org control the contents very carrefully, but if you find any item opposite to the rules CONTACT

Sitemizde karahan online oyunu ile ilgili her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Karahan online rehberleri, karahan online hileleri, karahan online resimleri, karahan online ekran görüntüleri, karahan online ipuçları, karahan online videoları, karahan online paylaşımları, karahan online fan çalışmalarını bulabilirsiniz.

karahan online