Karahan Online - Karahan Online Forum - Karahan indir  
Karahan online , karahan online hileleri , karahan online ipuçları , karahan online rehberleri, karahan online ile ilgili her türlü bilgi sitemizde...
Geri git   Karahan Online - Karahan Online Forum - Karahan indir > Oyunlar > Oyun Dünyası > Battle of the Immortals

Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 16-03-2014, 12:37   #1
gencer99
ŔẽãŁ™
 
gencer99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Mesajlar: 497
Rep Gücü: 28823
Rep Puanı: 2881751
Rep Derecesi : gencer99 has a reputation beyond reputegencer99 has a reputation beyond reputegencer99 has a reputation beyond reputegencer99 has a reputation beyond reputegencer99 has a reputation beyond reputegencer99 has a reputation beyond reputegencer99 has a reputation beyond reputegencer99 has a reputation beyond reputegencer99 has a reputation beyond reputegencer99 has a reputation beyond reputegencer99 has a reputation beyond repute

REKLAM ALANI
Standart Battle Of Immortals Dev Rehber

Karahanonline.org Güvencesiyle İtem Alış-Satışı Yapabilirsiniz. Paranızı İster Banka Hesabınıza Çekebilir, İsterseniz Site İçinde Kullanabilirsiniz. HEMEN SATIŞA BAŞLAMAK İÇİN TIKLAYIN!

Binekler

Battle of the Immortals oyuncularına binek sahibi olmak için yüksek seviyede olmak zorunda olmadığınız kapsamlı ve ilgili çekici bir binek sistemi sunuyor. Karakterinizi yaratmanızın ardından geçen birkaç saat sonrasında katılabileceğiniz Knight’s Jail zindanında tamamlayacağınız görevle ilk bineğinizi kazanacaksınız.

İlk Bineğinizi Elde Etme


Efsane şehir Atlantis’e varmanızın ardından karakteriniz ile Knight Elder Mistra’yı ziyaret etmeli ve İsyancılar görevini kabul edip Hannibal’i öldürmelisiniz. Bu görevi 20 seviyenin altındayken yapabilirsiniz ancak bineğinizi 25. Seviyeye ulaşana kadar kullanamazsınız. 20. Seviyedeyken görevi tek başınıza yapmak biraz zor olabilir. Bu yüzden parti bulamazsanız görevi tamamlamak için daha yüksek seviyelere ulaşmayı bekleyebilirsiniz. God’s Guide görevini tamamlayıp ve Atlantis Denizi’nde biraz yaratık öldürmüşseniz Şövalye Zindanı görevini almayı göz önünde bulundurabilirsiniz.

Hazır olduğunuzda zindana girmek için bir takım oluşturmalı ya da hazır bir takıma katılmalısınız. En az 3 kişiden oluşan bir takımla beraber girdikten sonra zindanı tek başınıza da yapabilirsiniz. Takım lideri Mistra ile konuşarak cesaret ve bilgeliği test etmek amacıyla Knight’s Jail’ e ışınlanabilir.

Zindana girildiğinde takım liderinin yapması gereken ilk şey görevi başlatmak için Magellan ile konuşmak. Ardından 30 Zindan Kaçkını öldürülmeli ve her dört Dying Guard ile konuşulmalıdır. Her bir gardiyan mini baş düşman çağırır. Hannibal’ın ortaya çıkması için her birini yenmeniz gerekir. Hannibal yok edildiğinde görev tamamlanır. Zindandan ayrılmak için Magellan ile tekrar konuşmalısınız. Son olarak Mistra’dan ödülünüz olan Common Mount Token’ı teslim almalısınız.

Envanterinizde bulunan Vasıfsız Binek Nişanına sağ tıklayarak sınıfınıza özel bineği teslim alabilirsiniz. Her sınıf kendi özel stiline uygun bir bineğe sahiptir: Tegin bir Dinazor, soylu Bledar bir Charger, ahlaksız Thrin bir Direwolf, Solbon bir Darkcharger ve kimsesiz Mergümgriz ise süratli Ostrich’i sürecek.

Bineğinizi kullanmak oldukça kolay. Binek arayüzündeki Binek butonuna tıklayıp atınızı çağırabilirsiniz ve Geri Al butonu ile geri yollayabilirsiniz. Bunun yanında ara yüzde Özel Yetenekler penceresini de görebilirsiniz. İşlem Barı’ınıza bu butonu sürükleyerek hızlı bir şekilde atınızı çağırıp geri yollayabilirsiniz.

Binek üzerindeyken hareket hızı yükselir ancak savaş sırasında bu durum geçerli değildir. Bunun yanı sıra binek kullanıldığında her sınıf kendine özgü bir buff kazanır. Bu buff binek geri gönderildikten sonra 30 dakika boyunca sürer. Bu takviye bittikçe bineğinizi takviye kullanmak için kullanabilirsiniz. Bu saldırı sırasında size büyük bir avantaj sağlayacaktır.


Bineğinizi Güçlendirme

Battle of the Immortals’ın en heyecanlandırıcı özelliklerinden birisi de bineklerinizi bir üst seviyeye taşıma olanağınızın olması. Sadece statü puanları değil, bineğinizin grafiği de güçlendirme seviyesine göre değişiklik gösterir. İlk bineğinizi güçlendirmek için Vefasız Binek Cevherine ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu taşları Pazar Yeri’nde bulabilirsiniz. Ayrıca 30. Seviyeye ulaştığınızda görevlerden ödül olarak da kazanacaksınız.


Vefasız Binek Cevheri toplamanın en kolay yolu 30. Seviye boyunca Atlantis Meydanı’ndaki Dhocky’den başlayabileceğiniz God’s Guide görev serisini yapmak. Birkaç OOK dolaştıktan sonra Mount Trainer Jaada’dan üç adet Vefasız Binek Cevheri alabilirsiniz. Bununla birlikte ana Senaryo görevlerinin bir parçası olan 31 seviye görevi “Search in Seas” ile de Berminham’dan Mount Gem kazanabilirsiniz. Agamemnon da bir dizi görev sonrası size taşlardan verecektir.

Şimdi 3 ve ya daha fazla Vefasız Binek Cevheri topladığınızda bineğinizin rütbesini arttırmak için güçlendirme yapabilirsiniz. Binek penceresini açın, bineğinizi geri çağırdığınızdan emin olun ve bineğinizin görüntülediğiniz yerdeki “Güçlendir” butonuna basın.

İlk güçlendirme rütbesine ulaşmak zorlayıcı değildir, oyuncu burada %80 başarı şansına sahip.Bineğinizi güçlendirme şansınınız yüksek rütbelere ulaştıkça düşer. Herhangi bir başarısızlık rütbenizi geri düşürebilir. Bu yüzden çok aç gözlü olmamalısınız. 2. Rütbe başlangıç için oldukça iyi bir hedef. Başarılı olduktan sonra yıldız bineğinizin rütbesine eklenir. Bineğinizin grafiğinin daha ileri bir seviyeye doğru değiştiğini gözlemleyebilirsiniz.

Devamında daha çok Vefasız Binek Cevherine ihtiyacınız olacak. Bineğinizin rütbesini maksimum 4’e kadar yükseltebilirsiniz. Bu seviye ek olarak size yararlı binekle bağlantılı yetenekler kazandırır. Bu yeteneklerin ikonları binek penceresinde görüntülenebilir ve bunları diğer yetenekleriniz gibi action bar’a yerleştirebilirsiniz.


İleri Seviye Binekler:

Maceranız gelişim gösterdikçe yeni kategorilerde binekleri evcilleştirebileceksiniz. Yeni sınıf binekler arasında Elit Binekler; örneğin kuzeyin Kutup Ayısı size bir çok yetenek kazandırabilir ve tabi hayranlık uyandırıcı bir görünüm… Er ya da geç bir tane multi-player binek elde edeceksiniz; örneğin Behemoth Chariot gibi. Bu binek sizi ve arkadaşınızı taşıyabilir. Bu ileri seviye binekleri yükseltilmek için özel taşlara ihtiyacınız olacak fakat ödüllerine kesinlikle değer!Yetenekler:

Battle of the Immortals'ta sahip olduğunuz büyü ve beceriler içerisindeki yetenekleriniz Motenia ülkesindeki karanlık güçleri geri püskürtmeniz için. Yetenekler her sınıfı eşsiz yapan ve yeni bir yetenek öğrenmek parmak uçlarınızla kargaşa ve yıkım yaratmak için yeni, güçlü bir metod.

Yeni Bir Yetenek Öğrenmek


Her karakter seviye atladıkça otomatik olarak yeni yeteneklerini öğrenir. Yetenekler 10, 25, 40, 55, 70,85,100 ve 115. seviyelerde öğrenilir. her sınıf yeni yetenekleri aynı seviyelerde öğrenir. Buna ek olarak karakterlerin özel eşyalara sahip oluğunda öğrendiği sınıflara özgü yetenekler de mevcut. Hangi yetenek hangi seviyede kullanılabilir ekranın altı kısmında bulunan"Skills" butonuna basarak ( "K" kısayolu) öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte ekrandaki yetenekleriniz ile ilgili bilgileri- ne kadar BP harcandığı, yeteneği tekrar kullanmak için ne kadar bekleyeceğiniz, yeteneğin menzili ve yeteneğin tanımı ile ilgili bilgileri görebilirsiniz.

Yeteneğin açılması için gereken seviyeye ulaşıldığında tüm pencereler ekranın alt kısmında aniden belirir. Pencereler seviyenizdeki tüm kullanılabilir yeni yetenekleri içerir.
Yetenek Türleri

Battle of the Immortals'ta karakterler ili tür yeteneğe sahiptir; aktif ve pasif yetenekler.

Aktif yetenekler kullanılabilmek için action bar'a yerleştirilmek zorundadırlar ve direk olarak hasar veren, oyunculara can veren ve ya düşman üzerinden kötü etkiler bırakan yeteneklerdir.

Pasif yetenekler ise karakterinizin bazı özelliklerini yükseltir ve açılması için gerekli seviyeye geldiğinizde daima açık olurlar. Bununla birlikte pasif yetenekler uygun seviyeye gelindiğinde "Yeni Öğrenilmiş Yetenekler" penceresinde görünürler ancak pasif yetenekleri action bar'a sürükleyemezsiniz.


Yeteneklere Seviye Atlatma

Battle of the Immortals'ta gitgide daha güçlü rakiplerle yüzleştikce yetenekleriniz de artan meydan okumalarla karşılaşmadan yükseltilebilir. Atlantis Meydanı'na gidip ve meydanın kuzeybatısında bulunan Skill Trainer Mina ile öğrenmiş olduğunuz yeteneklerin seviyelerini yükseltmek için konuşabilirsiniz.

Her yetenek 1. seviyeden başlar ve yeteneğin özelliğine göre 10. ve 15. seviyeye kadar devam eder. İlk seviye yetenekler herhangi bir bedel ödemeden elde edilir, bir yeteneği yükseltmek için hem para hem de bir sonraki seviyeye kadar elde ettiğiniz tecrübe gerekir. Karakterinizin seviyesini yükseltmeyi hem daha iyi statü puanı ve yeni yetenekler öğrenmek için hem de sahip olduğunuz yeteneklerin seviyelerini yükseltmek için dengede tutmalısınız.


Özel Yetenekler

Yetenek pencerenizde iki farklı sekme bulunur. İlk sekme sınıfınıza ait yeteneklerdir. Bunlar sınıfınıza özgüdür ve yukarıda anlatıldığı gibi Skill Trainer Mina ile konuşarak yükseltilebilir. İkinci sekme ise Özel Yeteneklerdir. Özel Yetenekler Aktif Yetenekler sayılır ve bir action bar sekmesine bağlı bulunmak zorundadır. Her karakter benzer Özel Yeteneğe sahiptir. ( Normal Saldırı bunların farklı bir verisyonudur ve aşağıda açıklanmıştır.)Normal Saldırı

Bu sınıfınızın temel saldırısıdır. Hedefinize istatistiklerinize ve kuşandığınız silahlara bağlı olarak hasar verir. Sadece Normal Saldırıya tıklayarak hedefinize tekrarlı olarak saldırırsınız ya da saldırmayı hedeflediğinize basit bir tıklamayla Normal Saldırıyı başlatabilirsiniz. Her sınıf kendi Normal Saldırısıyla ilişkili farklı özel bir etkiye sahiptir.

**Tegin: Normal Saldırısı hedefini 2 saniyeliğine sersemletir, devam ettiği süre boyunca aksiyon almasını engeller.

**Bledar: Normal Saldırısı hedefinin Fiziksel ve Büyü Defansını düşürür.

**Merdümgriz: Normal Saldırısı hedefini 2 saniyeliğine susturur ve devam ettiği süre boyunca yetenek kullanmasını engeller.

**Solbon: Normal Saldırısı hedefini bir alan içinde yavaşlatır ve devam ettiği süre boyunca hareket etmesini engeller.

**Thrin: Normal Saldırısı hedefine Dual Strike atar, böylece rakibinize tek seferde iki kere vurmuş olursunuz.


Lonca Rehberi

Maceranız sırasında bir loncaya katılmak yeni insanlarla tanışmak ve yardımlaşmak için harika bir yol. Lonca üyesi olarak katılabileceğiniz yeni görev ve etkinlikler loncanızın gelişmesine katkıda bulunmanızı sağlar, bununla birlikte ödüller de kazanırsınız. Loncan ilerledikçe tüm üyeleri için yararlı olacak yetenekler de kazanır.


Lonca Kurma

Lonca kurmak için en az 30. Seviyeye ulaşmış olmak ve 300.000 sikkeye sahip olmak gereklidir. Bunlara sahipseniz Atlantis’te Lonca Köşkü’nde bulabileceğiniz Gonker ile konuşarak loncanızı kurabilirsiniz.[/COLOR]Loncaya Katılma

Oluşturulmuş bir loncaya 3 farklı şekilde katılabilirsiniz.
• Loncada bulunan bir arkadaşınızın sizi davet etmesiyle,
• Loncada bulunan bir kişiyi hedefletip karakter ikonuna sağ tıklatıp loncaya katılma isteği göndererek,
• Ve Lonca Köşkü’nde bulabileceğiniz Gonker ile konuşarak loncaların listesini görüntüleyebilir, beğendiğiniz bir loncayı seçerek katılma isteği göndererek bir loncaya katılabilirsiniz.

Bir loncaya üye olduktan sonra “G” kısayolunu kullanarak lonca arayüzüne ulaşabilirsiniz.
Hizmetkarlar

Hizmetkarlar oyuncuya mücadele boyunca yardımcı olur ve oyunun ayrılmaz bir parçasıdır. Oyuncuya ek bir hasar üretim kaynağı sunar, bunun yanı sıra yaratığın dikkatini oyuncudan kendi üzerine çeker.

Hizmetkar Edinme

Kendi hizmetkarınızı yakalamak için öncelikle yaratıkları bir tanesini yakalama şansı elde edene kadar öldürmelisiniz. Ara sıra siz yeteri kadarını öldürdükten sonra yaratığın yeni bir versiyonu yakalanamanız için belirir. (İsmi yeşil renkle yazılmıştır.)

Yeni hizmetkarınız Hizmetkar Sekmesi'nde kullanıma hazır olacaktır. ("X" kısayoluna basarak ulaşabilirsiniz.)
Hizmetkar Terminolojisi


Hizmetkar Sekmesinde listenen tüm bilgilerin ne anlama geldiğini bilmeniz önemlidir.

*Canlılık: YP

*Dayanıklılık: Fİziksel Saldırı

*Ruh: BP

*Zeka: Büyü Saldırısı

*Beceri: Dikkat, kaçınma, hassas vuruş

Bunlar dışında saldırı odaklı olmayan statülerde vardır. İşte bu terimlerin açıklamaları:

*Sadakat: Hizmetkarınızın sadakatı sizi takip etmeye ne kadar istekli olduğunu gösterir. Sadakat oranı düştükçe hizmetkarınız savaş sırasında ölebilir, eğer sadakat puanı 60'ın altına düşerse hizmetkarınızı çağıramazsınız. Sadakati yükseltmek için Atlantis Meydanı'ndaki Reis'ten (103,194) Trainer License satın alabilirsiniz.

*Büyüme: Hizmetkarınız seviye atladıkça yetenekler puanlarının ne kadar artacağını belirler.

*Ruh hali: Her biri hizmetkarınızın savaş becerisine farklı özellikler kazandırır.

*Yaramaz: Saldırı oranını %15 arttırır.

*Ciddi: Dikkat ve kaçınmayı %10 arttırır.

*Pervasız: Hassas vuruş oranını %3 arttırır.

*Heyecanlı: Fiziksel ve büyü saldırısını %5 arttırır.

*Korkak: Fiziksel savunmayı ve büyü savunmasını %10 arttırır.

*Sakin: YP ve BP'yi %10 arttırır.

*Kalite: Kalite hizmetkarın büyüme oranını etkiler.

*Güçlendirmek: Menzilini 0'dan +15'e ve savaş statüsünün mevcut yüzdesini yükseltir.

*Kuvvetini arttırmak: Hizmetkarınız büyümesini arttırmadan öte onun Kalite ve seviyesinden gelen temel değerini arttırma.

*Çağırma Seviyesi: Oyuncunun hizmetkarını çağırabilmesi için gereken olan seviye.

*Cevher: Kuvvetini arttırma sırasında Hizmetkarınızın potansitelini işaret eder.

*Ünvan: Hizmetkarınızın ne kadar muhteşem olduğunu gösteren başlık. Arkadaşlarınıza hava atmak için kullanabilirsiniz.

* Güç: Hizmetkarınızın ritbesine işaret eder. Güç oyun sıralamasında diğer oyuncuların hizmetkarları ile sizinkinin kıyaslamasını yapmanızı sağlar.


Hizmetkarların Yetenekleri ve Statü Puanları

Hizmetkarınız seviye atladığında onların statülerini arttırabileceğiniz puanları dağıtabilirsiniz.

Atlantis'te bulunan Dİdier'den (108,194 koordinatlarında) yeni yetenekler satın alabilirsiniz. Yetenekler ayrıca Pazar Yeri'nde de mevcutlar.

Ücretsiz sekmeleri açtıktan sonra belirli uyuşan hizmetkar yeteneklerini Ligg ile konuşup "Learn Pet Skills" seçeneğini tıklayarak öğrenebilirsiniz. Yeni bir yetenek öğrenmek için hizmetkarınızı seçin, kullanmak istediğiniz boş yeri seçin, yerleştirin, yetenek kitabından arzu ettiğiniz yeteneği seçin ve son olarak "Learn" butonuna basın. (Bu işlemin küçük bir ücreti olduğunu unutmayın)
Gökkuşağı Vadisi

Gökkuşağı Vadisi hizmetkarlar için tasarlanmış özel bir alan. Giriş yapabilmek için Atlantis Meydanı'nda bulunan Ludia (99,194) ile konuşmanız gerekir. Gökkuşağı Vadisinde buraya özel farklı yakalanabilir yaratıklar burabilirsiniz. Buna ek olarak burada Hizmetkar Çiftleştirme OOK'si Gadro'yu (135,100) bulabilirsiniz.Hizmetkarın gücünü arttırma

Gadro ile konuşarak hizmetkarınızın kuvvetini arttırabilirsiniz. Kuvvet arttırmanın başarı şansını arttırmak için Büyü Gelişim Taşı ya da Gelişim Katalizörü gereklidir. Başarılı bir kuvvet arttırma hizmetkarınızın Büyüme statüsünü arttırır. Değişim kuvvet arttırma seviyesinden gözlemlenebileceği gibi büyüme oranından da görülebilir.

Hizmetkarınızın kuvvetini arttırmanın ikinci yolu ise başka bir hizmetkardır. Bu yolun başarılı olması için yardımcı hizmetkarın sizinhizmetkarınızın çağırma seviyesinden yüksek olması gerekir. Yardımcı Hizmetkarın cevher seviyesinin 0'ın üzerinde, hedeflediğiniz hizmetkarınkinin ise 0 olması gerektiğini unutmayın.


Hizmetkar Zulası

Gadro "Hizmetkar Deposu" seçeneğini seçerek ek olarak hizmetkar saklamanıza izin verir. Sadece onunla konuşun ve saklamak istediğiniz hizmetkarı seçin. "Pet Store Licence" ile Hizmetkar Zulanızı genişletebilirsiniz.

Hizmetkarın Yeniden Doğuşu

Bir hizmetkarın yeniden doğması için hangi hizmetkarın yeniden doğmasını istiyorsanız onu seçin ce Yeniden Doğuş Taşı'na basın ve "Çağır" seçeneğini seçin. Hizmetkarınızın yeniden doğuşu onun kalitesini, ruh halini ve büyüme oranını değiştirir. Unutmayın, hizmetkarınızın bir çok kez yeniden doğumuna neden olursanız büyüme oranı rastgele bir şekilde değişir. Ayrıca karakterinizin yeniden doğuşunun karakter seviyesi, kuvvet arttırma seviyesi ve güçlendirme seviyesini sıfırlandığını aklınızda bulundurmalısınız.

Hizmetkar Güçlendirme

Hizmetkarı güçlendirme onun saldırı statülerini yükseltmenizi sağlar. Güçlendirmek istediğiniz hizmetkarı seçin ve "Hizmetkar Cevheri"'i kullanın. ( Pazar Yeri'nde bulabilirsiniz.) Unutmayın, farklı seviyelerde farklı başarı şanslarına sahipsiniz.

Hizmetkar Ayrıştırma

Hizmetkar ayrıştırma değerli hizmetkar eşyalarını geri dönüştürme yoludur. Ligg ile konuşun ve kristalleştirmek istediğiniz hizmetkarı seçin. İşlem tamamandığında hizmetkarlar ne kadar yüksek kalitede ise o kadar yüksek kalitede eşyalar verir.

Dönüşüm Sistemi

Motenia’ya doğru yolculuk yaparken “dönüşüm iksiri” yardımıyla yaratıkların görünümüne bürünebileceğiniz bir çok şans elde edeceksiniz.
Bu iksirlerin etkisi altındayken statü puanlarınızı yükseltirler ve oyuncaki görünüşünüzü değiştirirler.
Bu özel iksirleri oyundaki görevlerden, güçlü canavarları öldürerek, başka oyunculardan ve bazen de Pazar Yeri’nden alınabilir.

İlk dönüşüm eşyanızı oyunun başlangıcında “Beginner's Mega Pack LV3” ü kullandığınızda kazanacaksınız. Dönüşüm iksirini kullanmak için eşyasa sağ tıklamanız yeterli. Kullanıldığı anda becerileriniz eskisi gibi fakat kazandığınız görünüm bir yaratık gibi olacaktır. Bu durumda bir ayı görünümü kazanacaksınız. İksir etkisini sürdürdüğü sürece size bir süreliğine buff verir. Ölmemeye dikkat edin çünkü ölüm üzerinizdeki etkiyi silecektir.
Zindanlar

Battle of the Immortals’ta zindanlar oyunculara meydan okumalar ve ödüllerle karşılaşacakları bir alan sunar. Bu alanlarda elit canavarlar, boyun eğmeyen baş düşmanlar ve bire bir savaşları bulabilirsiniz. Rehberler size hangi tip zindanları Battle of the Immortals’ta bulabileceğinizle ilgili temel bir ön bakış sunarlar.

Açık ZindanlarMücadele Alanı

Bazı seviyelerdeki zindanlar Mücadele Alanı olarak sınıflandırılır. Bunlar çoğu alandan farklıdır ve Güvenli Alanlardan farklı olarak Mücadele Alanları’nda oyuncular her an savaşla yüzleşebilirler. Bu alanlara girerken risk alırsınız çünkü sizi öte tarafta neyin beklediğini bilemezsiniz. Bazı Mücadele alanları Ölü Ruhları Mahzeni, Ejder Kralın Mezarı’nın düşük seviyelerini ve Angkor Tapınağı'nın 4 seviyesinin her birini içerir.
Oluşturulmuş Zindanlar

Açık zindanlara ek olarak Battle of the Immortals’ta instances olarak adlandırılan farklı bir zindan tipi daha vardır. Bu zindanların belirli görevleri vardır ve tamamlamak için belirli sayıda baş düşman ile dövüşmeniz gereklidir.

Açık zindanlaran farklı olarak buralara takımla ya da tek başınıza girebilirsiniz. Yalnızca siz olsanız bile takımı oluşturmanız gerektiğini unutmayın. Girişi için takım lideri tüm takım üyeleri yanındayken ilgili OOK ile konuşmalıdır. Instance seçildiğinde tüm takım elemanları içeriye ışınlanır. Genellikle çoğu instance en az 3 oyuncu ile birlikte takım olmanızı gerektirir, çok azında bu gereklilik geçersizdir.

Çoğu instance’a eğer Elit Kart sahibiyseniz bir gün boyunca bir çok kez girebilirsiniz. (Elit Kart Pazar Yeri’nden satın alınabilir.) Her bir giriş karşılığında bir geçiş hakkı vererek bu eşya ile bir çok kez aynı zindana girebilirsiniz. Zindanların Elit versiyonu normal versiyonuna göre daha çetin ve eşya düşma şansı da daha yüksektir.
Etkinlik Zindanları

Son olarak bir kısım zindanlar sadece bazı etkinlikler sırasında kullanıma açık olur. Bunların nerdeyse hepsi instance şeklindedir ve duyurulmuş zamanda sadece OOK ile konuşarak ulaşılabilir. Mini Haritanızın alt sağ köşesinde bulunan etkinlik penceresi içerisinden etkinliklerin listesini görebilirsiniz.


OKO Rehberi

Battle of the Immortals’ın en heyecan verici özelliklerinden biri de diğer oyuncularla savaşabilmeniz. Bu bir çok mekanda ve çok farklı nedenlerle yapılabilir.

Bire Bir Savaş

OKO (Oyuncuya Karşı Oyuncu) terimi oyuncunun oyuncuya karşı dövüşmesi anlamına gelir. Oyun sırasında bu tarz bir savaşa girmek için bir çok fırsatınız olacaktır. Oyun sırasında sizi PvP için özel olarak ayrılmış alanlara gitmeye teşvik edecek ve sizden diğer oyuncularla savaşmanızı isteyecek görevler bulunur. Seviyenizin yeterli olduğundan ve etrafınızdaki tehlikeler hakkında bilgi sahibi olduğunuzdan emin olmalısınız.

Düello

Bir oyuncuyuhedef alıp portresine sağ tıklayarak ona düello daveti gönderebilirsiniz. Davet gönderilen düello isteğini hızlıca yanıtlar ve düello başlar.

Düello herhangi bir seviyede ve herhangi bir haritada yapılabilir. Oyunculardan birisinin 1 YP canı kalana kadar düelloya devam eder. Düelloyu kaybettiğinizde kötü şöhret puanı kazanmazsınız ve ya eşyalarınızdan birini kaybetmezsiniz.Open world PVP

Open world PvP’ye oyuncu 31. Seviyeye geldiğinde katılabilir. Her oyuncu 31 ve üzerinde bulunmalı ve işlem PvP status UI üzerinden yürümelidir.

Pvp Statünüz açık ve ya kapalı olarak ayarlanabilir. Eğer statünüz kapalıysa diğer oyunculara saldırılarınız geçersiz olacaktır. Eğer statünüz açıksa oyunculara saldırabilirsiniz ancak aşağıda belirtilen Pvp Koruma kurallarını göz önünde bulundurmalısınız.


Kırmızı ve Sarı Renkli İsimler


Eğer Kırmızı/Sarı Renkli İsimleri olanlara saldırılamaz bilgisi işaretlenmiş ise isimleri kırmızı ve sarı renkli görünen oyunculara saldıramazsınız.

İsmi beyaz renle yazılmış bir oyuncuya saldırdığınızda sizin adınız sarıya döner. Eğer bu kişiyi öldürürseniz adını kırmızıya döner. Her öldürme size 10 kötü şöhret puanı kazandırır. Unutulmaması gereken en önemli nokta ismi sarı ve kırmızı olan oyuncular öldürüldüğünde üzerinden eşya düşürebilir. Başka bir deyişle bu karakterleri öldüren oyuncular yeni eşyalar kazanabilirler. Sarı renkli oyunculardan eşya düşme şansı kırmızı renkli olanlara göre daha azdır.

*Beyaz İsimli Oyuncular

Eğer “Beyaz isimli oyunculara saldırma” seçeneği işaretli değilse ismi beyaz renkle yazılan oyunculara saldırabilirsiniz. Beyaz isimli oyuncu daha önce hiçbir oyuncuya saldırıda bulunmamıştır.

*Lonca Üyeleri

Eğer “Lonca üyelerine saldırma” seçeneğini işaretlemişsen aynı Loncada bulunduğun oyunculara sarı ya da kırmızı renkli isimlere sahip olsalar dahi saldıramazsın.

*Takım Üyeleri

Eğer “Takım üyelerine saldırma” seçeğeniği işaretlemişsen isimleri kırmızı ya da sarı renkli olsa dahi takım üyelerine saldıramazsın.

*Müttefikler

Eğer “Müttefiklere saldırma” seçeneğini seçmişseniz isimleri kırmızı ya da sarı renkli olsa dahi müttefil oyunculara saldıramazsınız.


OKO Alanları

Battle of the Immortals dünyasında 3 tip alan vardır;
Güvenli alanlar: OKO bu alanların dışında olur.
Tarafsız bölgeler: 31 seviye üstü için OKO’nun açık olduğu alanlardır.
Savaş Bölgesi: Bu alan OKO için özeldir ve bu alanlarda ismi beyaz renki olan oyuncuları dahi öldürdüğünüzde kötü şöhret kazanmazsınız.


Hapishane

Eğer kırmızı renki isme sahip bir oyuncu öldürülürse diğer oyuncular gibi mezarlığa gönderilmez. Bu oyuncular OKO hapishanesine gönderilir. Bu hapishanede kötü şöhret puanları sıfırlanana kadar tutulurlar. Oyuncu hapishanede bulunduğu sürece düşme oranı artar.
Yeni Oyuncu Ödülleri

Battle of the Immortals’ta yeni maceracılar bomboş ellerle oyuna başlamak zorunda değildir. Oyunun ilk 30 dakikasında yeni maceracılar seyahatlerinde onlara yardımcı olacak ödüller kazanırlar.

İlk beş dakika içinde oyuncu çantasına nakledilmiş Deity’s Blessings ile buff lanır. Bu oyuncuya 30 dakikalığına +50 fiziksel saldırı gücü ve +50 büyü saldırı gücü ekler!

On dakika kadar oyunda kaldığınızda ücretsiz bir hizmetkarınız olur. Bu harika Koala hizmetkar yumurtası çantanızda belirir ve size refakat eder!

Daha bitmedi! Battle of the Immortals’ta geçireceğiniz 15 dakika daha sonra size muhteşem bir pelerin bağışlanır.

Ve son olarak, 20 dakika daha sonra , muhtemelen size bu noktada yetmemeye başladığında, çantanızda otomatik olarak 5 alan daha açılır!

Tüm eşyaları aldığınızda aşağıdaki gibi bir çantaya sahip olacaksınız!
Ve işte tamamen kuşandınız! Oyunun tadını çıkarın!

TP Yeteneği

Oyuncuların istifade edebileceği TP yeteneği düşmanları yok etmek için en etkili ve tatmin edici yoldur. Her sınıf kendine özgü bir TP yeteneğine sahiptir ve hepsi yüksek hasarlı AoE saldırısıdır. TP yeteneğini belirten durum çubuğu ekranın sol üst tarafın karakter durum alanında bulunabilir.
TP Yeteneği çubuğu yanan ateşle kaplandığında oyunculara TP yeteneğinin kullanıma hazır olduğunu gösterir. TP yeteneği kendiliğinden yavaşça yenilenir. Bunun yanında eğer oyuncu savaşıyorsa yenilenme daha hızlı olabilir. Oyunuc seviye atladığında TP yeteneği %100 hazır hale gelir. TP yeteneği tıpkı diğer yeteneklerAtlantis Meydanında Skill Trainer Mina'yı ziyaret ederek gibi yükseltilebilir. Yeteneği yükseltmek için oyuncunun en az 30. seviyede olması gerekir ancak her karakter başlangıçta 1. seviye TP yeteneğine sahiptir.TP Yeteneği çok çeşitli durumlarda kullanışlıdır. Eğer oyuncu bir grup yaratık tarafından baskı altında ve ölmek üzereyse TP yeteneğini kullanmak onu kurtaracak son gayret olabilir. Bu yetenek ayrıca çok sayıda yaratığın yok edilmesinin istedinği görevlerde de oldukça yararlıdır. Akınlarda baş düşman yancılarını çağırdığında TP yeteneğini kullanmak takımın alacağı hasarı büyük ölçüde azaltacaktır. Son olarak TP yeteneğini kullanmak oyuncuları neşelendirir, oyuncular TP yeteneği durum çubuğunu gördüğünde başka bir yıkıcı saldırıya karşı kendilerini motive olmuş hissederler.

ZEN Takası

Battle of the Immortals’ta oyuncular yaratık öldürerek ve görevlerden kazandıkları oyun içi paralar karşılığında Zen’lerini alıp satabilirler.

Bu işlem ZEN Takası olarak adlandırılır ve doğrudan ZEN harcayacaksanız Pazar yeri eşyalarına sahip olmak için en iyi yoldur. Bu yöntem ayrıca aşırı ZEN yükünü hafifletmek için oyun içi para ile değiştirebileceğiniz harika bir yoldur.
ZEN Takasına katılmak için Atlantis Meydanı’nda bulunan Lady Atuka ile (103.193) konuşmalısınız ya da Pazar Yeri’ne girip (“O” kısayolu) Zen Takası kısmını seçmelisiniz. Zen Takası Sistemi’nde 4 farklı sekme bulunur. Satış Listesi, Teklif Listesi, Assign Trade, and İşlem Hareketlerim.


Satış Listesi

Satış Listesi Zen satmak isteyen tüm oyuncuları listeler ve hangi fiyattan satış yapmak istediklerini gösterir. Burada 4 farklı sekme bulunur;

[No.]: İşlem Numarası
[Fiyat]: 100 ZEN karşılığında ne kadar oyun içi para istenildiğini gösterir.
[Bekleyen Sipariş(x100)]: ???
[Süre]: Teklif sona erene kadar geçen süre.
Satın Alımlarım

Satın alımlarım o ana kadar yaptığınız ZEN alımlarının listesini gösterir.

[No.]: İşlem Numarası
[Satış Fiyatı]: 100 ZEN karşılığında ne kadar ödemeyi istediğini gösterir.
[Bekleyen Sipariş(x100)]:???
[Süre]: Teklif sona erene kadar geçen süre.
Ticaret Atama

Buradan kendi satış ve alım tekliflerinizi arzu ettiğiniz ZEN miktarı ile yapabilirsiniz. Burası genellikle hangi fiyattan satış yapmak istediğini bilen oyuncular tarafından kullanılır.İşlemlerim

Bu sekme yaptığınız tüm kişisel işlemleri listeler. Buradan listenizden iptal etmek isteğiniz işlemleri seçebilir ve silebilirsiniz.Market

Market size oyun deneyiminizi arttırmak için zamanınızı koruyacak bir çok ayrıcalıklı eşya sunar.

Markete “O” kısayolu ile ulaşabilirsiniz. Buradan Zen Market’i görüntüleyebilir ya da Bonus Market’e ulaşarak Credit gibi ( ZEN ile elde edilen), Salary (görev ödüllerinden gelen oyun içi para) ya da Bonus ( Celpler ile gelen harcanmış Zen) gibi farklı para biriminimleri ile harcama yapabilirsiniz.İki farklı yol ile ZEN edinebilirsiniz:

İlk olarak Joygame Ödeme Sistemi’nden JoyPara satın alıp ZEN’e çevirebilirsiniz. Detayları bill.joygame.com adresinden öğrenebilirsiniz.

Sayfayı kaydırarak eşyaların görüntülerine tıklayabilirsiniz. Eğer eşyanın fonsiyonlarından emin değilseniz fare imlecinizi eşya görüntüsünün üzerinde biraz bekleterek o eşya hakkındaki bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Bu yolla eşyayı satın almadan önce ön bakışını görebilirsiniz.


Evlilik

Battle of the Immortals’ta deneyimlerini paylaşacağın mükemmel kişiyi buldun mu? Eğer öyleyse bir sonraki adım evlenmek olacaktır. Evlilik size birisiyle oynarken yeni bir yetenek kullanmaya kadar ek faydalar sağlayacaktır. Ruh eşinizi aramaya ilk günden başlayın!İlk İzlenim

Evlilik için öncelikle 50. Seviyeye erişmiş olanız gerekiyor. Evlenecek çiftler farklı cinsiyette olmalılar. Her ikisi de birbirini arkadaş listesine eklemiş olmalı ve arkadaşlık seviyeleri 10.000’in üzerinde olmalıdır. Arkadaşlık seviyenizi arkadaş listenizde ilgili arkadaşınızın isminin üzerine tıklayarak kolayca görüntüleyebilirsiniz.Birbirinizi Tanıma

İki yolla arkadaşlığınız geliştirebilirsiniz: Birincisi takım kurarak yaratıklarla beraber savaşarak. Uzun süreli olarak beraber savaştığınızda arkadaşlığınız gelişecektir. Yaratıkların tecrübe puanı kazandıracak bir seviyede olmasına dikkat etmelisiniz.

İkinci yol arkadaşlığınızı duygularınızı ifade eden çiçekler aracılığıyla arttırmaktır. Atlantis Meydanı’nda bulabileceğiniz Lynoria (145,220) size ihtiyaç duyduğunuz çiçek tohumlarını sağlayacaktır. Tohumları büyütmek için Morning Dew’e ihtiyacınız olacak. Bu eşya 10 Dew Drops’un bir araya getirilip Foraging Grounds’ da bulabileceğiniz Green Plants ile birleştirilmesiyle elde edilir.

Bu işlemi her gün 7 ve 8 arasında yapabilirsiniz. Gerekli materyalleri bir araya getirdiğinizde El Becerisi mesleğine sahip bir oyuncu bunları güle çevirebilir.

Bu gülü başka bir oyuncuya vermek istediğinizde portresine sağa tıklayın ve açılan menüzden bilgi sekmesini seçin. Bilgi sekmesinin en altında kaç adet çiçek vermek istediğinizi seçebilirsiniz. Her çiçek 50 arkadaşlık puanı değerindedir.

Eğer bir seferde 99 adet çiçek verirseniz çiçekler bir buket halinde gökten iner. Etraftaki herkes bu olaya tanık olacaıktır.

Tüm bu adımları atlayarak Pazar Yeri’nden taze çiçekler alarak zaman da kazanabilirsiniz.
Evlilik Görevi

10.000 arkadaşlık puanına sahip her iki oyuncu Atlantis’te bulunan Temoross’a (95,142) giderek Engage Quest’i tamamlamalılar. Görevi tamamlamak zor değil ancak önemli olan beraber yapılmasıdır. Görevi yalnızca takım lideri olan kabul edebilir.

Testimony of Love 1 görevine ulaşana kadar her iki oyuncu da farklı görev eşyalarını teslim ederler. Çift Rüyalar Diyarına gitmek için Atlantis Meydanı’nda bulunan Mophis ile (261,156) konuşmalı ve kendi üzerine düşen kısmı tamamlamalıdır.

Erkekler İçin:

34 Erkek karakter Testimony of Love 2 görevini tamamlayana kadar Growth of Love ile konuşmalıdır. Görevi bitirip geri dönerek Temoross’a rapor vermelisiniz. Bunun ardından evlenmeye hazır olacaksınız.

Kadınlar İçin:

35 Kadın karakter Testimony of Love 2 görevini tamamlayana kadar Fairy of Love ile konuşmalıdır. Takım lideri ikinci görevi tamamlamak için Teromoss ile konuşmalı ardından lider evlilik törenini başlatmak için hazır olacaktır.


Büyük Gün

İki farklı evlilik stilinden birini seçmelisiniz. Temel işleyiş Teromoss ile konuşup evlilik ücretini ödemek ile gelişir. Çift bu ücreti ödedikren sonra evlenmiş ve evliliğin faydalarını keşfetmeye hazır olur.Bunun dışında daha şaaşalı görüne romantizmin mekanı Nezaket Bahçesin'de bir düğün için Pazar yerinden Lüks düğün paketi satın almalısınız. ( Yine de evlilik ücretini ödeyeceksiniz.) Çift mekana kendilerine özgü bu davet için Atlantis’te Teromoss’un arkasında bulunan Dygory’den rezervasyon yaptırmalıdır.

Dygory’den rezervasyon yaptıktan sonra bir pencere açılır ve hangi saatlerin hali hazırda tutulduğunu buradan kontrol edebilirler. Hangi günde olacağına karar verdikten sonra "Sipariş" butonuna basarak düğün gününüzü rezerve edebilirsiniz.
Evleneceğiniz günü belirledikren sonra bunu onaylayıp bir şifre girmeniz istenecek. Şifreyi kullanan davetliler o gün Nezaket Bahçesine girebilecek, böylece düğününüze engel olmak isteyenleri uzak tutmuş olacaksınız.

Özel gün gelip çattığında sen ve misafirlerin düğünü hatırlatan bir posta alacaklar ve herkes şifreler ile Nezaket Bahçesine girebilecek. İçeriye girdikten sonra hazır olunduğunda Sumanda ile konuşarak töreni başlatabilirsiniz.
Davetliler ödül olarak balonlar patlatabilirler ya da yemeklerle ziyafet çekebilirler ve Düğün Keki gelin ve damat tarafından kesildikten sonra özel eşyalar kazanabilirler. Düğün Keki sadece lezzetli deil aynı zamanda yenildiğinde uzun süren bir buff’ta kazanırsınız. Balonlar ve yiyecekler aynı zamanda TP kazandırır. Buna ek olarak düğüne katılan herkes size özel şeyler kazandıracak Bliss Level kazandırır.

Tebrikler! Harika bir düğün ile evlendiniz! Prntscrn butonuna basarak birkaç ekran görüntüsü almayı unutmayın. Evliliğin avantajlarının tadını çıkarın!
Evlilik Hayatının Getirdikleri

Evli bir çift çoğu zamanını birlikte oynayarak geçirir, böylece daha fazla Mutluluk Puanı ve evlilik seviyesi kazanabilirler. Mutlulukları büyüdükçe çift sadece evlilerde bulunan yeni beceriler kazanır. Birbirinin yanına ışınlanabilme, sevdiğinizi savaşlarda canlandırabilme gibi yararlı yetenekler kazanırlar.

*Privities: Eşinizle birlikte yaratık öldürdüğünüzde %5 daha fazla TP kazanırsınız.
*Desire: Partnerinizin yanına anında ışınlanmanızı sağlar. Bliss seviyeniz 15 olduğunda açılır.
*Persistence: Partneriniz hastalandığında onu iyileştirebilirsiniz. Bliss seviyeniz 30 olduğunda açılır.
*Heartbeat: Partnerinizi öldüğünde canlandırabilirsiniz. Bliss seviyeniz 50 olduğunda açılır.


Boşanma

Maalesef bazı evlilikler sonsuza kadar sürmez. Eğer farklı yollardan ilerlemeye karar verirseniz boşanma gibi bir seçeneğiniz var. Boşanmak için iki seçeneğiniz var: Tek Taraflı Boşanma ve Karşılıklı Boşanma. Eşlerden biri Teromoss’a gidip 20.000 sikke karşılığında Mecburi Boşanmayı gerçekleştirebilir. Anlaşmalı Boşanmada ise çifler bir takım kurmalı ve boşanma ücretini paylaşarak ödemelidir. ( Kişi başı 10.000 sikke)Oyuncu Dükkanı

Oyuncuların sahip olduğu satış fonksiyonu envanterinizde bulunanları direk olarak diğer oyuncularla satmanıza izin veren bir sistem. Bu rehber size Atlantis Meydanı’nda tezgah açacağınızı, nasıl ürün satacağınızı ve diğer insanların pazarlarından nasıl ürün alacağınızı öğretecek.

Pazar Kurmak

Pazarınızı yalnızca Atlantis Meydanı’nda açabilirsiniz. Satış arayüzüne ulaşmak için öncelikle çantanızı açmalısınız. (“B” kısayolu) Çantanızı açtıktan sonra "Sat" sekmesine tıklamalısınız.Alımlı bir isimle pazarınızı isimlendirebilirsiniz. Böylece alıcılar listeye göz gezidirirken tekliflerinizi kolayca bulabilirler. Hem eşyaları hem de hizmetkarları satabilirsiniz, sadece uygun sekmeyı tıklayın ve hangi eşyayı satacağınızı seçin.

Bir şeyi satmak için, eşyayı çanyanızdan satış penceresine sürüleyin ve bırakın. O eşyadan kaç adet satmak istediğinizi soran bir pencere ekranınızda belirecektir. Eşyayı ne kadara satmak istediğinizi soran bir pencere beliricektir.
Hizmetkarları satarken, ekranda hizmetkarlarınızın bir listesi belirir ve buradan satmak istediğinizi "Seç" butonuna basarak belirleyebilirsiniz. Ve arkasından yine ücret penceresi belirir ve ne kadara satmak istediğinizi sorar. Listelenmiş hizmetkarlar arasından seçim yaparak "Hizmetkar Bilgilerini Görüntüle" butonuna basıp seçili hizmetkar ile ilgili bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Görüntülemek istediğiniz hizmetkarın bilgilerini inceleyebilir, hangisini satmak istediğinizi belirleyebilirsiniz.

Eğer ücreti girmede hata yaparsanız ve ya değişyirmek isterseniz, eşyayı ya da hizmetkarı seçip "Yeniden Fiyatlandır" butonuna basın, bu ürünü satış listenizden siler.

Ürünleri ve fiyatlarını hazırlamayı bitirdikten sonra pencerenin altındaki "Satış" butonuna tıklayarak karakterinizin tezgahını açabilirsiniz. Hayırlı işler! "Trade Record" butonuna basarak Satış arayüzüne ulaşabilir ve pazarınızda yürütülen takasların geçmişini görüntüleyebilirsiniz.

Satış yaparken kıpırdayamazsınız bu yüzden ürünlerin satışına başlamadan hazır olduğunuza emin olur. Atlantis Meydanı'nda hangi alanların yaya trafiği dışında olduğunu dikkate alın. Böylece diğer oyuncuların daha çok dikkatini çekebilir ve yeteri kadar potansiyel alıcı ile karşılaşabilirsiniz.

Satışa başladığınızda eşyaların ücretini değiştiremezsiniz ya da raflarınıza yeni ürün yerleştiremezsiniz. Butonlar gri renge döner ve tıklanamazlar. Eğer bir şeyin fiyatını deiştirmek isterseniz ya da satmaktan vazgeçerseniz tüm satış işlemini durdurmak ve yeniden başlatmak zorundasınız. Sadece ara yüzden “Satışı Durdur” butonuna basarak Satışı durdurabilirsiniz.


Çifte TP

Çifte tecrübe puanı özelliği size hızlıca seviye atlamanız için mükemmle bir teklif sunar. Her karakter kullanıldığında iki kat daha fazla tecrübe puanı kazanabileceği sınırlı bir süreye sahiptir. Her Pazar dünü başlangıcında bu sürehaftalık 300 Çifte Tecrübe Puanı olarak sıfırlanır.

“Çifte TP Taşı” ile daha fazla çifte TP süresi ekleyebilirsiniz. Haftalık Çifte TP süreniz her zaman taşlarla eklediğiniz süreden önce kullanılır.

Çifte TP menüsünü açmak için: Kısayol tuşlarında bulunan Çifte TP ikonuna tıklayarak ya da Yetenekler Menüsü’nden (S) “Özel”e tıklayarak Çifte TP ikonunu kısayol boşluklarına sürükleyin ve ikona tıklayın.
Çifte TP’yi kullanmaya başlamak için: Çifte TP menüsünü açın ve “Çifte TP’yi aktifleştir” butonuna tıklayın. ,Çifte TP’yi kullanıma kapatmak için: Çifte TP menüsünü açın ve “Çifte TP’yi Durdur” butonuna basın.
Savaş Emirleri

Motenia’da bir çok fraksiyon var ama sadece bir tanesi Motenia’yı korumaya yeminlidir: Cesur Şövalyeler. Bu soylu askerler tüm dünyada bulunan elit emirleri temsil ederler. Görevleri diğerlerini korumak ve cesaret vermektir. Onların karanlık kıyılardaki kolları herkesi korkutmaktadır.

Savaş Görevi Bulmak

16 seviye olan herhangi bir oyuncu Atlantis’e ulaştığında şövalyelerin savaşına yardımcı olabilir. OOK Missar (257, 203) Bu konuda adaylara yol göstermekten ve sorularını cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.

Missar ile konuşun ve “Market” seçeneğini seçin. Böylece yakınlarınızdaki uygun savaş emirlerinin listesini görebilirsiniz. Her liste seviyelerine göre tamamlamak için gerekli yaratıkları listeler. Kendi seviye ve becerilerinize en uygun listeyi bulup yola koyulabilirsiniz.

Savaş görevi gerekenlere ulaşıldığında kendiliğinden tamamlanır ve geri dönüp teslim etmenizi gerektirmez. Eğer isterseniz görevleri bir çok kez tekrar edebilir ve fraksiyon itibarı toplayabilirsiniz. Bir günde 100 savaş görevi yapabilirsiniz. Eğer maceranızda hangi yaratıklarla yüzleşeceğinizi biliyorsanız görevleri özellikle almaya değer.
Mücadeleciler

Savaş emri dağıtıcıları tüm BOI dünyasında bulunabilir hatta bazen zindanlarda bile. Her bölgede bir göreve başlamadan önce bu görevlere baktığınızdan emin olun. Savaş emirlerini belirli alanlarda görevlerinizi tamamlarken yapabilirsiniz ya da itibar puanınızı arttırmak için yapabilirsiniz.

Şövalye Ödülleri

Görev tamamlandığında ödülü kendiliğinden gelir. Şövalyeler üyelerine sorunları yerine somut ikramiyeler vermekten mutluluk duyarlar. Her tamamlanan savaş 1 ila 3 arasında Knight Medals kazandırır. Ödül sayısı görevin zorluğuna göre değişir. Bu madalyonlar Kano’dan (254, 199) itibar puanı kazanmak için değiştirilebilir. Böylece daha iyi görevlere katılabilirsiniz. Madalyonlarınızı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ya da saklayarak 10 tanesinden 50 Paladin Reputation kazanabilirsiniz.

Şövalye İtibarında farklı seviyelere ulaşmak ünvanlar ya da Max YP’nizi yükseltecek ayrıcalıklı bir hatıra olan "Soul of Valkyrie" gibi farklı hediyeler getirir. Bu seviye atlamak için ve nadir bir hatıra kazanmak için mükemmel bir yoldur.
Geri Satın Alma

Hiç ihtiyaç duyduğunuz bir eşyayı sattığınızda pişmanlık hissetmediniz mi? Battle of the Immortals’ta endişe etmenize gerek yok çünkü sattığınız son beş eşyayı OOK’dan geri alabilirsiniz!

Eşyaları Satma

Herhangi bir satıcı ile konuşarak, örneğin Atlantis Meydanı’ndaki Kardanny ile (112,163), “Shop” seçeneğini seçerek “Shop UI” yi takdim edebilirsiniz.

Bu ekranda, envanterinizdeki size bağlı olmayan eşyalara sağ tıklayarak onları Shop UI’ya sürükleyebilir ve karşılığında sikkeler kazanabilirsiniz. Kısaca satışınızı gerçekleştirdiniz. Tebrikler!
Geri Alma

Eğer bir yanlışlık yaptıysanız ya da fikrinizi değiştirdiyseniz bu eşyaları geri alabilirsiniz.

Shop UI’da Satın alabileceğiniz eşyaların listesinin altında “Buy Shop” olarak etiketlenmiş bir seçim göreceksiniz. Orada sattığınız eşyalar tekrar satın almak için sizi bekliyor olacak, sadece sol tıkla ve satış sırasında kazandığınız parayıp satıcıya geri vererek eşyayı envanterinize geri ekleyebilirsiniz.
Referans Sistemi

Davet Kimliği

Oyuncuların birbirlerine referans sağladığı ve referanslarınca ödüller kazandığı referans sistemidir.
Oyuncular ara yüzdeki Celp sekmesindeki “Intro” bölümünden kendi referans numaralarına erişebilirler.
Arkadaşınızın referans numarasını karakter oluşturma ekranında en üstte bulunan bölüme yazarak etkinleştirmelidir.
Ödüller

Referans ile gelen oyuncu;
Oyuna başladığında seviyesine göre bir kereye özel olmak üzere yüksek özelliklere sahip eşyalar kazanır. Bu eşyaları burç tapınağından başlangıç haritasına geçiş sırasında çantalarına gönderilir. Bu eşyalar kullanım sürelerine sahiptir. 30 gün sonrasında hediye olarak gönderilen bu eşyalar yok olacaktır.
Referans olan oyuncu;
Referans olunan oyuncu 45. Seviyeye ulaştıktan sonra referans sahibine bonus kazandırır.
Referans olunan oyuncunun seviyesi arttıkça kazanılan bonus da artmaktadır.
Referans olunan oyuncu;
45 – 59 seviye aralığında ise kazanılan bonus %10 dur.
60 – 69 seviye aralığında ise kazanılan bonus %20 dur.
70 – 79 seviye aralığında ise kazanılan bonus %30 dur.
80 – 89 seviye aralığında ise kazanılan bonus %40 dur.
90 – 99 seviye aralığında ise kazanılan bonus %45 dur.
+100 seviye aralığında ise kazanılan bonus %50 dur.


[COLOR="rgb(0, 255, 255)"]Tamamen kendi emeğimdir 14 adet rehberi birleştirip yaptım umarım yardımcı olmuşumdur.
[URL="http://www.karahanonline.org/"]karahan online[/URL]
__________________

Konu gencer99 tarafından (20-03-2014 Saat 07:45 ) değiştirilmiştir.
gencer99 isimli üye çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
Reklamlar
REKLAM ALANI
Cevapla

Etiketler
battle, rehberi, İmmortals

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz
Powered by vBulletin Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.0
Gizlilik Politikası ve Şartlar - Privacy Policy And TermsSitemiz bir forum sitesi olduğu için üyelerimiz görüşlerini önceden onay olmadan anında yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir, karahanonline.org yoneticileri itina ile icerik kontrolleri yapmaktadir, yine de karahanonline.org`da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İLETİŞİME bildirebilirsiniz, gereği yapılacaktır.
English Explanation: Our users can give their opinions without getting any approval in our site, all the responsibilities which can rise from these articles belong to these users, the managers of karahanonline.org control the contents very carrefully, but if you find any item opposite to the rules CONTACT

Sitemizde karahan online oyunu ile ilgili her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Karahan online rehberleri, karahan online hileleri, karahan online resimleri, karahan online ekran görüntüleri, karahan online ipuçları, karahan online videoları, karahan online paylaşımları, karahan online fan çalışmalarını bulabilirsiniz.

karahan online