Karahan Online - Karahan Online Forum - Karahan indir  
Karahan online , karahan online hileleri , karahan online ipuçları , karahan online rehberleri, karahan online ile ilgili her türlü bilgi sitemizde...
Geri git   Karahan Online - Karahan Online Forum - Karahan indir > Oyunlar > Oyun Dünyası > Allods Online

Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 23-08-2013, 07:23   #1
Warlordcape
Banned
 
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Nerden: Forumu Bıraktı
Mesajlar: 1.624
Rep Gücü: 0
Rep Puanı: 849898
Rep Derecesi : Warlordcape has a reputation beyond reputeWarlordcape has a reputation beyond reputeWarlordcape has a reputation beyond reputeWarlordcape has a reputation beyond reputeWarlordcape has a reputation beyond reputeWarlordcape has a reputation beyond reputeWarlordcape has a reputation beyond reputeWarlordcape has a reputation beyond reputeWarlordcape has a reputation beyond reputeWarlordcape has a reputation beyond reputeWarlordcape has a reputation beyond repute

REKLAM ALANI
Standart Allods Online'da PvP

Karahanonline.org Güvencesiyle İtem Alış-Satışı Yapabilirsiniz. Paranızı İster Banka Hesabınıza Çekebilir, İsterseniz Site İçinde Kullanabilirsiniz. HEMEN SATIŞA BAŞLAMAK İÇİN TIKLAYIN!

Allods Online'da yalnızca canavarlarla değil aynı zamanda diğer oyuncularla da savaşma imkânına sahipsiniz. Düşünen bir rakip daha tehlikeli ve kurnaz olduğu için, böyle bir savaş çok daha ilginç ve caziptir. Allods Online'daki PvP, 1'e 1 düello kapışmalarından ziyade büyük çaplı savaşlara yoğunlaşmıştır, bu yüzden eğer bir grup oyuncu sizi öldürüyorsa üzülmeyin. Savaşçı arkadaşlarınızı toplayın ve saldırganlardan intikam alın.

Normal PvP mücadelelerden, (oyuncuya karşı oyuncu) arkadaşlarınızla birlikte rakip takıma karşı omuz omuza savaşa girme ve mücadele etme imkânı veren özel arenalara kadar bütün bölümlerin bir çoğunda ölümüne savaşlar yapılmaktadır.

PvP'de en yüksek kademeyi kazanarak, özel karakterlerden (NPC) yeni donanım alabilir ve karakteriniz için bir gelişim aşaması elde edebilirsiniz.

Savaş Onuru

Savaş onuru, her bir karakterin PvP savaşlarda başka bir oyuncuyu öldürerek elde edebileceği özel bir kaynaktır. Mağlup edilen her bir düşman için savaş onuru puanı kazanılır fakat aynı oyuncuyu öldürme sayınız arttıkça, elde edilen onur miktarı da azalır. Diğerini öldüren oyuncu, öldürülen oyuncunun seviyesine göre puan alır. Güçsüz karakterleri yok etmek ve sürekli aynı kahramanı takip etmek bir işe yaramaz. Eğer karakterler grup olarak savaşıyorsa, o zaman savaş onuru puanı, savaşa katılan takımın bütün katılımcıları arasında eşit oranda dağıtılır.

Ayrı bir zafer sayacı ve bir onur sayacı vardır. Mağlup edilen kahramanların sayısı ömür boyu saklanır, onur puanlarıysa haftada bir defa sıfırlanır.

Savaş onuru puanı belirli bir değere ulaşınca karakter kademe elde eder. Dört çeşit kademe vardır ve bunlar her bir topluluk için farklı şekilde adlandırılır. Kademe hafta boyunca etkindir ve oyuncuya belirli avantajlardan yararlanma imkânı sağlar. Yedi gün dolunca savaş onuru puanları ve kademeler sıfırlanır (çarşambayı sabahı).

Kademeye sahip olması, oyuncuya kendi topluluğunun bütün tüccarlarından indirim elde etme imkânı sağlar. En büyük kademenin sahibi, satıcılardan bütün mallarda mümkün olan en fazla indirim miktarını alır, özel donanım nesnelerine ve ek gelişim aşamasına sahip olabilir. Güçlerini savaşta denemek isteyen bütün oyuncular, günlük olarak özel görevler alma hakkına sahiptir ve bunları tamamlayarak hiç de fena olmayan para ödülleri alabilirler.


Açık PvP

Yaklaşık olarak 20 ila 23. gelişim seviyesinde karakter, ne İmparatorluk'a ne de İttifak'a ait olmayan tartışmalı bölgelere gelir. Bu topraklar için her iki taraftan da birçok kahramanın katıldığı kanlı savaşlar yapılıyor. Oyuncu, bu toprakların sınırını geçerek rakip topluluğun temsilcileriyle savaşma imkânına sahip olur.

Tartışmalı topraklara çabuk uyum sağlamanız için Asee-Teph'teki nesne tüccarından Kutsal Adalet Tomarı'nı alabilirsiniz. Tomarın yardımıyla, belirtilen yerin sınırları içerisinde yüksek seviyeli (kendi gücünüzle baş edemeyeceğiniz) karakterleri öldürebilirsiniz fakat bunun için rakibin savaş bayrağını çekmiş olması gerekir.

Ayrıca eğer Asee-Teph'te bulunuyorsanız ve 29. seviyeye ulaşmadıysanız, o zaman 29. seviyenin üzerindeki bir karakterin sizi her öldürüşünde rakibinizin kendisi Kutsal Adalet ile mağlup olacaktır.

PvP modunun etkinleştirilmesi için oyunda savaş bayrağı bulunmaktadır, bayrak özel bir açma/kapama işlevi görür.
Diğer karakterlerle kapışmayı kabul etmek için, kılıç ve kalkan simgesine tıklayarak bayrağı çekmek gerekir.Kılıç ve kalkan simgesinin yerini çapraz kılıç simgesi alacaktır.


Bu şekilde PvP modu açılır.


Ayrıca eğer karakteriniz, bayrağı çekilmiş olan başka bir rakibe (başka oyuncuya veya oynamayan karaktere) saldırırsa, otomatik olarak savaş bayrağı çekilir. Eğer bayrağı indirilmiş halde bulunuyorsa, karakteriniz diğer oyuncunun karakterine saldıramaz. PvP modundan çıkmak için çapraz kılıç simgesine tıklamanız gerekir, böylece onun yerinde iki paralel kılıç simgesi belirecektir.

5 dakika sonra PvP modu kapanacaktır.

Oyunlarda her zaman birbirine bağlı unsurlar vardır. Büyük savaşlardan geriye kalan zamanlarda kahraman, öfkesini bu dünyada güce az ya da çok susamış olan canavarlara yöneltir. Karakteriniz, onları öldürerek mağlup edilen düşmanın gövdesinden Savaş Sancağı çıkarma şansına sahip olur. Bu sancak, karşı topluluğun oyuncusunun iradesine karşın onu ansızın hezimete uğratmak isteyenler için en önemli eşyadır.

Sancakları kullandığınızda karakteriniz diğer topluluğun oyuncularını, hatta bayrağı indirilmiş halde dolaşanları bile cezalandırmaya imkân veren bir etki alır. Ayrıca diğer oyuncuları öldürdüğünüzde alınan savaş onuru ikiye katlanır. Aynı zamanda Savaş Sancağı, bu sancağı çeken kişinin topluluğuna ait olan oyunculara özel avantajlar sağlar. "Sancaktar" etkisine sahip oyuncunun (yani Savaş Sancağı'nı çeken oyuncunun) yakınında bulunan karakterler, Sancaktar Yandaşı etkisi alır ve bu da onlara Işık adına cezalandırma etkisi sağlar... veya yapmak istediğiniz şeyi yapmanıza imkân sağlar. En önemli nokta, Sancaktar'dan uzaklaşmamaktır. Bu arada, eğer Sancaktar'ı öldürürseniz, 5 kat daha fazla savaş onuru alırsınız.

Unutmayın, eğer Savaş Sancağı'nı etkinleştirirseniz, diğer oyuncuların haritalarında açıkça gösterilirsiniz. Böylece bulunduğunuz yer, sizinle aynı bölgede bulunan bütün oyuncular tarafından bilinir ve bu da sizin PvP için hazır olduğunuz ve kendinize rakip aradığınız anlamını taşır.

Ölüm Arenası

45. gelişim seviyesine ulaşmış olan herkes, istediği zaman arenaya erişebilir. Oyun arayüzünden ilgili menüyü seçmek bunun için yeterli (Ctrl+M tuş kombinasyonu).


Daha sonra katılma isteğinizi onaylayın ve savaş davetini kabul edin. Sistem sizi otomatik olarak sıraya ekleyecek ve her iki taraftan da yeterli sayıda katılımcı toplandığında, savaşa başlamanız teklif edilecek.


Arenaya giren oyuncuların, düzenli olarak arenada beliren sandıkları kendi üslerine götürmeleri için uyum içinde hareket etmeleri gerekir. Eğer sandık belirli bir süre kaldırılmazsa iblise dönüşür. Sandığı tekrar almak için bu iblisi öldürmek gerekir.
Unutmayın, düşmanın da sandıklara ihtiyacı var ve sandığı size savaşmadan vermeyecektir.


Genellikle kan dökme isteği hazine isteğinden daha güçlüdür ve sandıkları unutan oyuncular arenada katliam yapar.

Sandıklardan şunları alabilirsiniz:

- Amalgam (donanımı geliştirmek için değerli bir kaynaktır).
- Onur Sembolleri
- Ekipman Jetonları (NPC'lerden belirli bir ekipmanla takas edilebilir)


Takımınız tarafından üsse getirilen her sandık için karakteriniz sağlığı azaltan açgözlülük laneti alır.

Eriyen Ada

Eriyen Ada, amalgam zengini olabileceğiniz yerlerden biridir. Açık PvP bölgesi, topluluktan bağımsız olan herkes içindir. Eğer müttefikinize diş biliyorsanız ve o, orada hiç bulunmamışsa biraz dolaşmak için Eriyen Ada'ya davet edin. Başlangıç noktasından çıkıp Eriyen Ada'ya giderken eşsiz bir imkân elde edersiniz. Belirtilen bölgede bulunan ve sizinle aynı grupta/askeri birlikte bulunmayan bütün oyunculara saldırabilirsiniz. İşte bu yüzden savaşa gitmeden önce fırsatı kaçırmayıp grup veya askeri birlik toplamak oldukça önemlidir, zira arkadaşlar (grubun/birliğin üyeleri) dost hedeflerdir. Düşman topluluğun üyelerinin bulunduğu gruba giremeyeceğinizi unutmamanız gerekir.

Eriyen Ada'ya Gipat Kesimi'nden gitmek mümkündür fakat günde 2,5 saatten daha sık gidemezsiniz. Aksi takdirde adanın sert iklimi kendini hissettirir, kollarınızı ve bacaklarınızı donmaktan korumak için bölgenin yüce ruhları sizi toplanma yeri olan Gipat'a göndermek zorunda kalır.


Saat 16.00'dan itibaren Eriyen Ada'da gizemli doğa olayları yaşanmaya başlar, karların arasındaki bütün açık alanlarda çözülen karlar rastgele bir şekilde küçük sandıklara dönüşür. İçlerindeyse gerçek kahramanlar için bir ödül bulunur. Size de sadece onu almak kalıyor. Yalnız olay bu kadar basit değil, sizin gibi diğer oyuncuların gözü de sandıkların üzerinde olacak. Emin olun sandığı başkasına kaptırmamak için her grup kanının son damlasına kadar savaşıp düşmanının alnına kılıcının izini bırakmadan vazgeçmeyecektir.


Sandıktan değerli amalgam, onur sembolleri ve ekipman elde edilebilir. Ayrıca az da olsa Kutup Atı'nı alma ihtimaline de sahipsiniz. Ama şunu unutmamak gerekir ki sandıkların sayısı, onları açmak isteyenlerin sayısından her zaman daha azdır, bu yüzden uyanık olun!Elde ettiğiniz her amalgamla birlikte adada bulunma süreniz azalır. Sandık açıldığında, grubun açılan sandığın yakınlarında bulunan bütün oyuncularına amalgam verilir. Sizin grubunuzla ilgisi olmayan askeri birliklerin üyeleri amalgam alamaz.

Ayrıca Eriyen Ada'da küresel ısınmayı gözlemlemek de mümkündür, sonrasında ise içinde çok cömert bir ödülün bulunduğu büyük sandık erir.

Cun Yer Altı Mezarları

Yer Altı Mezarındaki savaşların ana kuralı "herkes kendini kollasın"dır; çünkü burada ne grup ne de akın yoktur.

İlk bölgede karakterinizin amalgam üreten Golem postu giymesi ve bu sırada diğer oyuncuların saldırılarına mümkün olduğunca uzun süre dayanması gerekir. Golem ne kadar uzun süre ayakta kalırsa oyuncu da o kadar çok amalgam alır. Eğer Golem görünümündeki karakter öldürülürse ödül sandığı ondan düşer ve kazananın eline geçer. Ölmesinin ardından karakter ilk bölgede rastgele bir yerde dirilir. Karakterler rastgele şekilde Golem olur, ilk bölgede bulunan herkes Golem postunu giydikten sonra etap sona erer ve herkes ikinci bölgeye geçirilir.

İkinci bölgede sizi ciddi bir koşu bekliyor. Yolda bir dizi kontrol noktasını ziyarete ederek büyük ödül sandığına ulaşmak gerekir. Onların her birinden (toplam on adettir), 20 damla amalgam elde edersiniz. Bitiş çizgisine ilk ulaşan kişi sandığı açar ve ödülü alır. Hemen bunun ardından Yer Altı Mezarlarında bulunan bütün karakterler 3. bölgeye geçer. Ayrıca istediğiniz her türlü araçla diğer oyuncuların bitiş çizgisine ulaşmasına engel olabilirsiniz. Karakter, ikinci bölgede ölmesinin ardından yine ikinci bölgede rastgele bir yerde dirilir.

Üçüncü bölge, Yer Altı Mezarlarının kalbidir. Burada ana amacınız rakipleri öldürmek ve hayatta kalmaktır. Burada, sınıfınızın standart yeteneklerinin yanında ek bir yetenek de kullanabilirsiniz. Seçilen rakibe bir işaret asılır ve bu işaret, giden zararı %7 azaltır (farklı oyuncuların astığı işaretlerden alınan etki biriktirilir). Kanlı savaşların ardından yalnızca bir kişi hayatta kalır. Ve hayatta kalan kişi gizli ödül sandığını alır. Eğer karakter üçüncü bölgede ölürse, Yer Altı Mezarlarının dışında dirilir ve bir gün süresince geri dönme imkânı olmaz.

Yer Altı Mezarlarındaki sandıklardan alınan ödül listesi küçük değişikliklere uğradı.

Astral Karşılaşma

Cesur savaşçıların birlikleri haftada bir kere, Astral adalara sahip olmak için kapışmaya gider.
Birlik kendi adasına sahip olmanın yanında ayrıca başkalarının adalarını da ele geçirebilir.


Ada sahibi olan birlik her gün değerli kaynaklar ve otorite puanları alır. Adanın bulunduğu bölge ne kadar büyükse ödülü de o kadar büyük olacaktır ve doğal olarak onu elde etmek isteyenlerin sayısı da fazla olacaktır.

Astral Karşılaşma'ya katılanlar, adada ne kadar aktif olduklarına (savaşın ne kadar sıcak geçtiğine) bağlı olarak amalgam damlaları alırlar. 100 damla toplayarak bütün bir amalgam elde edilebilir.

Tam tarifi burada.

Astral PvP

Astral'da eski hazineleri arayan barışçıl bir araştırmacı olmanın yanı sıra hayatınızı korsanlıkla da kazanabilirsiniz; yani soğukkanlılıkla rakiplerin konvoylarını soyabilirsiniz.


Astral'da rakip topluluğun gemisiyle karşılaştığınızda bütün eşyalarıyla ve ekibiyle birlikte onu yok etmeyi deneyebilirsiniz ya da düşman gemisine çıkarma yapmayı deneyebilirsiniz. Düşman gemisinin güvertesine çıkar çıkmaz göğüs göğse bir çarpışma başlar ve buradaki göreviniz yalnızca hayatta kalmak ve mümkün olduğunca çok sayıda düşmanı öldürmek değil, hazineleri çalmaya çalışmak olur.

Unutmayın, iyi ve akıllıca donatılmış bir gemi zaferin %50'si demektir. Gemi donanımınızın gelişmiş olması bu anlamda çok önemlidir.

Son olarak şunu unutmayın ki, sizinle savaşmak isteyen birçok kişi olacaktır, bu yüzden böyle durumlara her zaman hazır olmanız gerekiyor!SİLAHIMIZ SÖYLEYECEK SON SÖZÜ!
[URL="http://www.karahanonline.org/"]karahan online[/URL]
Warlordcape isimli üye çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
Reklamlar
REKLAM ALANI
Cevapla

Etiketler
allods, onlineda, pvp

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı

Gitmek istediğiniz klasörü seçiniz
Powered by vBulletin Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.0
Gizlilik Politikası ve Şartlar - Privacy Policy And TermsSitemiz bir forum sitesi olduğu için üyelerimiz görüşlerini önceden onay olmadan anında yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir, karahanonline.org yoneticileri itina ile icerik kontrolleri yapmaktadir, yine de karahanonline.org`da yasalara aykırı unsurlar bulursanız İLETİŞİME bildirebilirsiniz, gereği yapılacaktır.
English Explanation: Our users can give their opinions without getting any approval in our site, all the responsibilities which can rise from these articles belong to these users, the managers of karahanonline.org control the contents very carrefully, but if you find any item opposite to the rules CONTACT

Sitemizde karahan online oyunu ile ilgili her türlü bilgiyi bulabilirsiniz. Karahan online rehberleri, karahan online hileleri, karahan online resimleri, karahan online ekran görüntüleri, karahan online ipuçları, karahan online videoları, karahan online paylaşımları, karahan online fan çalışmalarını bulabilirsiniz.

karahan online